eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Bazénové vysavače

Ruční bazénové vysavače

K nejjednodušším a nejméně nákladným patří typy určené k snadnému a rychlému odstraňování nečistot ze dna a stěn bazénů a vířivek. Také se používají pro těžko dostupná místa, jako jsou schody, místa pod bazénovými žebříky, apod. Standardní bazénové vysavače pro mechanické čištění se skládají z teleskopické tyče ukončené sběrným zařízením (sací hubicí) a napojené na samotný bazénový vysavač. Může mít ruční bazénový vysavačtrojúhelníkový tvar s kartáčem, jehož výhodou je snadná manipulace i v rozích bazénu a kartáčový vakuový vysavač o šířce zhruba 25 cm, který je vybaven závažím pro lepší přilnavost k povrchu a je připojen k vysavači bazénovou hadicí. Tento typ je vhodný zvláště pro nadzemní bazény. Čistící účinek zajišťuje proud vody ze zahradní hadice (není součástí vysavače) napojené na hubici vysavače, s jehož pomocí se zvířené nečistoty usazují v nylonovém sáčku.

Kompletní bazénový vysavač je doplněn plovoucí hadicí. Vysavač může být napojen do skimmeru nebo k sací vodní trysce vedoucí do filtračního zařízení. Pomocí vodící teleskopické tyče se pak odsávají nečistoty ze dna bazénu, ty se následně zachytí ve filtračním zařízení, nebo se vypustí přímo do odpadu.

Poloautomatické (membránové) vysavače

poloautomatický bazénový vysavačPoloautomatické (jinak zvané membránové) vysavače využívají sílu filtračního systému přes membránu. Jde o systém blízký ručním vysavačům, kde membrána rozkmitá hubici ke krouživému pohybu a sací hlava se tak po dně pohybuje sama. Je možné ji připojit pouze k pískové filtraci. Pro nadzemní bazény a filtrace o malém průtoku jsou poloautomatické vysavače ideální. Mívají integrovaný předfiltr, který se připojuje k odtoku vody na vnitřní stěně bazénu nebo ke skimmeru. Jeho součástí je flexibilní hadice a adaptéry pro připojení k většině značek nadzemních bazénů.

Některé typy těchto vysavačů jsou založeny na principu krouživého pohybu vysavačové hlavy, díky němuž dochází k vysávání mechanických nečistot a kartáčování dna bazénu. Poslední generace poloautomatických bazénových vysavačů obsahuje exkluzivní patenty. Používá především bazénovou filtraci jako zdroj své energie, je jednoduchá na instalaci (pouze se připojí na skimmer nebo na vakuový vstup) bez nutnosti dalšího vybavení. Energie z bazénového čerpadla umožní vysavači nepravidelně se pohybovat a zachycovat nečistoty v košíku a filtru.

Automatické bazénové vysavače

Tyto bazénové vysavače jsou určeny pro vysávání nečistot především z velkých bazénů. Řízení jejich chodu je elektronické a plně automatické, takže jsou maximálně bezpeční a pohodlné. Výrobci nabízejí mnoho typů, z nichž například nízkovoltážní elektrický robot splňuje nejpřísnější bezpečnostní elektrické standardy. Disponují volbou různých programů (delší intenzivnější, krátký se zvýšenou rychlostí, apod.), které mohou zajišťovat i dva motory.automatický bazénový vysavač

Roboty jsou vhodné pro všechny tvary bazénů a bazénového dna, dodávají se kompletně s transportním vozíkem, přenosnou kontrolní jednotkou a 18 m dlouhým kabelem. Špičkové automatické bazénové vysavače pracují v automatickém režimu čištění. Po krátkém zmapování bazénu si sami zvolí takový čistící cyklus, který bude nejvhodnější pro tvar a velikost daného bazénu. Rychlé vyčištění problematických míst bazénu, kde se vyskytuje větší množství nečistot, lze řídit i bezdrátovým dálkovým ovládáním, pomocí něhož najede obsluha na kterékoliv místo v bazénu. K novinkám patří vysavače ovládané mikroprocesorem, který v souladu s velikostí a tvarem bazénu kontroluje jeho pohyby a automaticky kalkuluje čas potřebný k vyčištění bazénu. Stačí jej naprogramovat pouze jednou, a v paměti se udrží všechny charakteristiky daného bazénu.

Související články

frame-scrollup