Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz

Aktivní složka Clinoptilolite

Na světě existuje řada zeolitických materiálů s odlišnými vlastnostmi. Klíčově důležitou složkou v našem produktu ZEOLIT je minerál Clinoptilolite. Jedna z jeho vlastností je struktura podobná nekonečné kleci s rozlehlými vnitřními prostorami - póry. Povrchová area Clinoptilolitu je velmi rozsáhlá a to 20 až 30 m2/1 gram. Velikost jeho povrchu si nejlépe představíme když uvážíme, že jedna kávová lžička ZEOLITU obsahuje plochu velikostí fotbalového hřiště. Když uvážíme náplň ZEOLITU ve vašem filtru jistě si nyní dovedete představit jak efektivní filtrační plochu tím získáte.

Další úžasnou vlastností Clinoptilolitu je to, že je chemicky aktivní. Uvnitř své struktury obsahuje ionty vápníku, magnézia a sodíku které je schopen vyměnit za polutanty jako je amoniak, který je velmi často přítomen ve vodě. Tento proces se nazývá iontová výměna a je důležitou vlastností ZEOLITU, kromě jeho schopnosti velmi účinně zachycovat mechanické nečistoty.

Kromě shora uvedených vlastností má ZEOLIT rovněž schopnosti absorbovat celou řadu molekul organických polutantu přítomných ve vodě.

V procesech úpravy vody jsou vynikající vlastnosti Clinoptilolitu vědecky prokázány a lze je dokladovat. Produkt ZEOLIT je avantgardním přínosem v procesu úpravy vody a k dosažení její superior kvality čímž poskytuje provozovatelům bazénů zdravotní a ekonomické výhody.

 
Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností