Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Aktivní složka Clinoptilolite

Na světě existuje řada zeolitických materiálů s odlišnými vlastnostmi. Klíčovou složkou v našem produktu ZEOLIT, je minerál Clinoptilolite. Jedna z jeho vlastností je struktura podobná nekonečné kleci s rozlehlými vnitřními prostorami - póry. Velikost povrchu Clinoptilolitu je velmi rozsáhlá a to 20 až 30 m2/1 gram. Pro lepší představu: jedna kávová lžička ZEOLITU obsahuje plochu o velikosti fotbalového hřiště. Když uvážíme množství ZEOLITU ve filtru, jistě si nyní dovedete představit, jak efektivní filtrační plochu tím získáte.

Další úžasnou vlastností Clinoptilolitu je to, že je chemicky aktivní. Uvnitř své struktury obsahuje ionty vápníku, magnézia a sodíku, které je schopen vyměnit za polutanty jako je amoniak, který je velmi často přítomen ve vodě. Tento proces se nazývá iontová výměna, a kromě schopnosti velmi účinně zachycovat mechanické nečistoty, je další důležitou vlastností ZEOLITU.

Kromě výše uvedených vlastností má ZEOLIT rovněž schopnosti absorbovat celou řadu molekul organických polutantů přítomných ve vodě.

V procesech úpravy vody jsou vynikající vlastnosti Clinoptilolitu vědecky prokázány a lze je doložit. Produkt ZEOLIT je novátorským přínosem pro úpravu vody a dosažení její nejvyšší kvality, čímž poskytuje provozovatelům bazénů zdravotní a ekonomické výhody.

 
Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností