Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Pokud si chcete pořídit bazén, pravděpodobně také budete brzy potřebovat vybrat správnou filtraci. Na trhu jsou oblíbené zejména dva typy - kartušová a písková. Zásadní rozdíl mezi nimi je ve způsobu filtrování vody a použitelnosti podle různé velikosti bazénů.

Dokonale čistá voda díky pískové filtraci

Písková filtrace pracuje na přírodním principu. Vodu filtruje přes pískovou křemičitou náplň, ve které se zachytí všechny nečistoty a zpět do bazénu se žene jen perfektně čistá přefiltrovaná voda. Voda v bazénu s touto filtrací by se měla přefiltrovat vždy několikrát denně, proto je potřeba při jejím výběru vzít v potaz výkon - kolik metrů krychlových je schopná za hodinu přefiltrovat. 

Písková filtrace má dostatečný výkon na připojení dalších doplňků, jako je třeba UV lampa nebo solární ohřev. Významným pozitivem této filtrace je i snížení spotřeby bazénové chemie, takže je možné omezit případné alergické reakce. 

Kartušová filtrace je horší na údržbu

Kartušová filtrace je založená na kartušové vložce a čerpadlu. Voda se tady filtruje přes papírovou vložku ve tvaru válce, kde se nečistoty zachytávají. Proto je potřeba klidně i několikrát týdně válec čistit proudem vody, což ale způsobuje snížení kvality filtrování. Válec je tak potřeba často měnit. Kvůli tomuto principu je kartušová filtrace vhodná zejména pro menší bazény do 8 metrů krychlových.

Jakou filtraci tedy zvolit?

I když má katušová filtrace nižší pořizovací náklady a energetickou náročnost, výhody pískové filtrace jsou významné. Písek je minimálně náročný na údržbu a vyměňuje se pouze jednou za rok nebo dva. Díky výkonu pískové filtraci k ní můžete připojit i další zařízení a použít ji i ve větších bazénech. Stejně tak můžete omezit spotřebu bazénové chemie, což vám ušetří nemalou finanční částku i možné problémy s alergiemi. 

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností