Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Také se na konci léta jen těžko loučíte s koupáním v bazénu? Zastřešení v kombinaci s tepelným čerpadlem představuje ten nejefektivnější způsob, jak si prodloužit vodní radovánky, a proto si jej oblíbily desetitisíce majitelů bazénů po celém světě. Jak se dočtete níže, investice do zastřešení a ohřevu vody umožní nejen venkovní koupání od jara do podzimu, ale navíc výrazně ušetří náklady i čas na údržbu bazénu.

Teplá voda v bazénu pomocí zastřešení

O 5 až 8 stupňů se v průměru zvýší teplota vody, pokud svůj venkovní bazén vybavíte bazénovým zastřešením, přičemž koupat se budete moci až 6 měsíců v roce za každého počasí. Zastřešení navíc chrání bazén před listím, hmyzem a nečistotami, takže ušetříte peníze na bazénovou chemii i čas spojený s údržbou. Pouze zastřešený, uzavřený bazén navíc eliminuje riziko pádu dítěte či zvířecího miláčka.

Solární plachty na bazény jsou levnější, ekologickou alternativou pro zakrytí bazénu a ohřev vody, která dobře poslouží především v létě a zkraje podzimu. S příchodem zamračených podzimních dnů však účinnost solární plachty klesá. a je nutné sáhnout po spolehlivějších prostředcích.

Tepelná čerpadla udrží teplou vodu v bazénu i na podzim

Bazénové zastřešení dohromady s tepelným čerpadlem je pro (nejen) podzimní koupání ta nejlepší volba. Jedině toto řešení dokáže udržet vodu v teplotě při které si v ní rádi zaplavete.

Ohřev vody v bazénu probíhá tak, že čerpadlo absorbuje teplo z okolního vzduchu a transformuje ho do bazénové vody. Kvalitní čerpadla, která najdete v našem e-shopu, nyní koupíte za dostupnou cenu a jejich provoz je podstatně nižší a ekologičtější než u jiných čerpadel – např. nevytvářejí škodlivé emise.

Tepelné čerpadlo navíc umí vodu nejen ohřát, ale i ochladit, což zase oceníte v horkých letních měsících!

TIP: Ať už se rozhodnete pro tepelné čerpadlo nebo solární plachtu, nezapomeňte se vybavit kvalitním bazénovým příslušenstvím, tj. především bazénovým teploměrem, kvalitní bazénovou filtrací a dalšími komponenty za výhodné ceny v našem e-shopu!

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností