Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz

Zima pomalu končí a je zapotřebí k odzimování bazénů. Před každou novou sezónou je především potřeba bazén důkladně vyčistit od všech vodních, mechanických a rostlinných nečistot. Postup lze rozdělit do několika kroků. Po odkrytí bazénu a odklizení plováků, které bránily zamrznutí bazénové vody, nejprve odstraníme nečistoty z bezprostředního okolí bazénu. Poté je třeba očistit stěny bazénu nad vodní hladinou speciálním čističem a doplnit vodu v bazénu cca 10 cm pod okraj.

Dalším krokem při odzimování bazénů je osazení a zapojení filtrační jednotky. Při osazení filtrační jednotky je třeba dát pozor na uzemnění a také dobře vyzkoušet funkci proudového chrániče. Filtrační jednotka se spouští až po zavodnění čerpadla a poslouží zároveň k mechanickému odsátí usazenin ze dna bazénu. Po zimě bývá těchto usazenin skutečně velké množství a to zejména u bazénů, které nebyly zakryty plachtou nebo zastřešením. Při silném znečištění se doporučuje odsátí mimo filtraci, abychom nemuseli neustále propírat písek ve filtru.

Chemická úprava vody po odzimování bazénu

Když doplníme vodu v bazénu, můžeme provést první ošetření vody a upravení pH pomocí chloru (šoková úprava vody chlorem), díky kterému zbavíme vodu mikrobiologických zárodků a organických nečistot. Poté je třeba zhruba na 2 dny spustit filtraci na trvalý chod.

Po chlorové terapii se může stát, že dojde k zabarvení vody do nežádoucího odstínu. Jestliže se po prvním chlorování voda zabarví hnědě nebo do zelena, znamená to, že je v ní obsaženo železo nebo mangan. V prvních dnech po naplnění bazénu hodnotu pH neregulujeme, ale nejpozději do týdne upravíme pH na ideální hodnotu 7,2 – 7,6.

Po týdnu upravíme požadované hodnoty pH, CL nebo kyslíkové chemie a nastolíme tak režim sezónního provozu bazénu. Pro udržení požadovaných hodnot používáme přípravky, které si zvolíme ze široké nabídky – kombinační tablety, chlorové tablety, roztoky pro bezchlorovou přípravu atd.

Pokud by uvedený postup nepřinesl žádoucí výsledek (zabarvení, mléčná voda, přemnožené řasy, železitá voda, apod.), je vhodné zavolat si specializovanou firmu, která disponuje přesnými diagnostickými přístroji a problém během krátké doby vyřeší.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností