Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Počasí není vždy ideální, zvláště pak na jaře, kdy se běžně pomalu začíná rozjíždět koupací sezóna. Těšíte se, že opět budete trávit volné chvíle v bazénu nebo vířivé vaně, ale počasí vám v tom vytrvale brání. Představte si, že byste se vůbec nemuseli ohlížet na rozmařilost počasí. Užít si relaxování třeba ve vířivce byste mohli každý den, každou chvíli, po celý rok, a to zcela bez ohledu na aktuální počasí nebo teplotu. Konečně by vás a vaše děti nic nebrzdilo v užívání si vodních radovánek naplno.

Hýčkejte si svoje zdraví a nenechte se omezovat počasím

Právě zimní měsíce nás nejvíce vyčerpávají. O to více, pokud pracujete venku i přes zimu. Zima nám neposkytuje dostatek přirozených aktivit k odreagování se, k relaxaci po náročném a stresujícím dni v práci. Provozovat můžeme jen minimum sportů, a to nám rozhodně na zdraví nepřidává – zvlášť pokud jste zvyklí sportovat během jarních a letních měsíců. Zajímavým způsobem relaxace jsou v tomto období vířivky, navíc nás udrží v kondici.

 • výrazně napomáhají při boji se stresem a zkvalitňují spánek
 • celkově uvolňují napětí ve svalech, zbavují nás úzkosti ze stresu a zlepšují krevní oběh
 • prokazatelně posilují náš imunitní systém, snižují tak riziko onemocnění
 • ulevují bolavým kloubům a zbavují nás bolesti v nich
 • skvěle nás udrží v kondici i během zimních měsíců

Víte, že vířivá vana byla nejdříve využívána jako skutečný léčebný doplněk? Velmi rychle si po svém sestrojení v 60. letech 20. století našla cestu do mnoha nemocnic a hlavně rehabilitačních center. A plnohodnotně je využívána i dnes.

Zastřešení vám umožní využívat vířivku celoročně a ušetří váš rozpočet

Provoz vířivých van v zimních měsících není problém. Dobré vířivky jsou schopny velmi efektivně odolávat mrazu. Dokonce i při minus 10 až 15 °C udrží kvalitní vířivka teplotu vody až na 40 °C. Výrazně k tomu dopomůže zastřešení vířivky, protože jednak pomáhá udržovat vodu teplejší, čímž také šetří energii na její ohřev, ale zároveň nám nabízí mnohem větší pohodlí v případě nepřízně počasí.

Obrovskou výhodou zastřešení, kterou využijete po celý rok, je nepochybně ochrana před nečistotami. Stejně jako u bazénů je potřeba využívat chemii k čištění vody a navíc ji pravidelně filtrovat, úplně stejná údržba platí u vířivých van. Avšak se zastřešením vám tato starost částečně odpadá, navíc zastřešení uspoří náklady na chemii, čištění vody a celkovou údržbu vířivek.

Objevte kouzlo celoroční relaxace ve vířivce a umožněte svým dětem vodní radovánky kdykoli se jim zachce. Všechny výhody zastřešení vířivky vás překvapí.

Údržba vířivky v zimě: při celoročním provozu se nijak neliší

Doby, kdy se vířivka musela přes zimu zazimovat, jsou už dávno pryč – za předpokladu, že máte kvalitní moderní vířivou vanu, která odolá mrazu a zvládne provoz i během zimních období. Pokud vířivku aktivně používáte po celý rok, potom se údržba nijak výrazně neliší od zbytku roku. Samozřejmostí je čištění vody, chemie, a celková údržba vířivky. Nemusíte však myslet na žádnou speciální údržbu.

Zazimování je navíc často rizikové. Při vypuštění totiž může zůstat voda v potrubí, kde během zimy zamrzne a potrubí poškodí. Může také dojít ke korozi kovových částí nebo problémům s těsněním, to taktéž zmrzne a následně dojde k jeho zteření, takže ztratí své těsnící vlastnosti. Vždy je dobré si raději prostudovat manuál k vaší vířivce, předejdete tak zbytečným rizikům a možným problémům.

Více informací o vířivkach naleznete zde.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

 • Autorizovaný e-shop
 • Výhodné akce
 • Většina produktů skladem
 • Rychlé doručení
 • Platba kartou
 • Více než 30 let zkušeností