Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz

Koupání i v chladnějším počasí, než jsme zvyklí je samozřejmostí se solárním ohřevem vody,

Jak to funguje?

Solární ohřev pohlcuje tepelnou energii slunečních paprsků a předává ji do vody, která v panelu proudí. Chladná voda z bazénu je pomocí filtračního zařízení vháněna do solárního ohřevu, cirkulací v panelu se ohřívá a ohřátá se vrací zpět. Tento způsob ohřevu je díky využití sluneční energie nejen zdarma, ale také ekologický.

Umístění panelu

Solární ohřev umístěte tam, kde je dostatek přímého slunečního svitu. Optimální sklon solárního ohřevu pro období od května do září je 30 stupňů. Z bezpečnostních důvodů neinstalujte panel do bezprostřední blízkosti bazénu. Umístění zároveň zvolte tak, aby nemohlo dojít k mechanickému poškození (např. při sekání trávy). Moderní zpracování solárního ohřevu umožňuje maximální úsporu plochy.

Správně nainstalovaný solární ohřev pod úhlem 30° zvýší teplotu vody během sezóny až o 6 °C v poměru s bazény bez ohřevu. Teplota vody v bazénu by však neměla přesáhnout 30 °C, protože takto teplá voda tvoří optimální podmínky pro růst řas.

Kolik solárních ohřevů a jaké filtrační zařízení použít?

Pro ideální chod solárního ohřevu je potřeba napojení na filtrační zařízení od 2 m3/h (kartušové nebo pískové), nastavení počtu solárních ohřevů s ohledem na velikost bazénu a k tomu odpovídající výkon filtračního zařízení. Doporučuje se filtrační zařízení do maximálního výkonu 6 m3/hod.

Chcete se dozvědět i o panelech, které zajisťují solární ohřev? 

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností