Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz

Finanční přínosy zastřešení a náklady na jeden „koupací den“

Středoevropské podnebí umožňuje koupání v bazénu bez zastřešení a vytápění maximálně tři měsíce v roce. Pro prodloužení koupací sezóny nabízíme našim klientům různé typy a velikosti teleskopických zastřešení a zakrytí bazénů. Díky tomuto zastřešení tak budete moci svůj bazén využívat od dubna až do října. 

Co znamená termín „koupací den“?

Tento termín označuje takový den v roce, který splňuje všechny podmínky pro koupání se ve venkovním bazénu. Hlavními předpoklady jsou teplota vody minimálně 23°C, teplé slunečné počasí a čistá voda.

Proč nám bazénové zastřešení umožňuje více koupacích dnů?

U nezastřešeného venkovního bazénu se bazénová voda během nočních hodin vždy ochlazuje. Stejně tak během dnů s nízkou sluneční intenzitou, deštivých dnů apod. Několik po sobě jdoucích dnů s nepříznivým počasím způsobuje to, že dochází k velkým teplotním rozdílům a voda se může ochladit až o 10°C.

Bazénové zastřešení udržuje bazénovou vodu v konstantní teplotě i při nepřízni počasí. Zároveň také nahrazuje funkci solárního ohřevu. Při vhodných podmínkách stoupá teplota vody ve vašem venkovním bazénu až o 8°C.

Proč se zastřešený bazén lépe udržuje?

Bazénové zastřešení

Zastřešení či zakrytí venkovních bazénů také fyzicky zabraňuje zanesení bazénů, a to jak hrubými, tak jemnými nečistotami. Mezi hrubé nečistoty řadíme zejména listí, trávu, kamínky, drobné živočichy apod. Jemné nečistoty jsou také příčinou zhoršení kvality bazénové vody. Jedná se například o prach, popílek, pyl, plísňové spory, zbytky opalovacích krémů z pokožky apod. Zastřešení brání vniknutí výše zmíněných hrubých nečistot do bazénové vody, a tím se snižuje nutnost použití mechanického odstranění hrubých nečistot pomocí sítěk a vodních vysavačů. Současně nedochází ke zhoršení kvality vody vlivem jemných nečistot a vyhneme se tak nadměrné chemické úpravě vody.

 
V dalším článku vám pomůžeme s výběrem bazénového zastřešení.
Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností