Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz
Čištění povrchu krytiny zastřešení lze zvládnout jednoduše, a to proudem čisté vody. Je však důležité upozornit, že pro čištění není vhodná voda ze studny, která obsahuje minerály. Po vyschnutí vodních kapek mohou vzniknout nežádoucí skvrny, které povrch krytiny poškozují.

Vyhýbejte se mechanickému čistění různými typy hadrů! Roztíráte tak drobné prachové částice, které se díky statické elektřině drží na krytině, a mohou ji snadno poškrábat. V případě, že skvrny na zastřešení nejdou smýt ani silným proudem vody, použijte měkkou čistou houbičku nasáklou vodou a setřete jemným rovným pohybem. V žádném případě však nemyjte krouživým pohybem. Pokud je třeba, můžete použít i několik kapek nejlépe neutrálního detergentu, nebo slabého mýdlového roztoku. Po použití čisticího roztoku je však potřeba zastřešení opět opláchnout proudem čisté vody.
 
Čištění dutinového polykarbonátu tloušťka 8 mm

Pokud krytinu nelze umýt pouze proudem vody, použijte čisticí prostředky na bázi etylalkoholu, butylalkoholu, izopropylalkoholu nebo heptanu, které nanášejte rozprašovačem. Chemická rozpouštědla nechte působit maximálně 5 minut, poté je musíte ihned opláchnout proudem čisté vody. 
 
 

 

Čištění SAN a čirého polykarbonátu 4 mm

Na mastné nebo olejové skvrny můžete použít izopropylalkohol nebo isobutylalkohol v poměru 1:1. Lze také použít 10% roztok kyseliny citronové. Chemická rozpouštědla nechte působit maximálně 5 minut, poté je musíte ihned opláchnout proudem čisté vody. 
 
 

 

 
 
Vhodné na čištění:

Vysokotlaký čistič
Měkká namočená houbička či jemný hadřík (v krajním případě)

Nevhodné na používání:
× Hadr
× Abrazivní čisticí prostředky (prostředky na čištění skla)
× Kartáče
× Ostré předměty
× Gumová stěrka
× Parní čistič (vlivem páry dochází k trvalému poškození krytiny)

Dále nedoporučujeme čištění na přímém slunci.
Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností