Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Tři základní požadavky na osvětlení v prostorách bazénu:

  • Požadavky kladené hygienickou normou na osvětlení
  • Požadavky na bezpečnost elektrických zařízení
  • Estetické požadavky

Světelný návrh vychází z projektové fotodokumentace interiéru a z konzultace s architektem a světelným technikem. Co se týče estetických požadavků je potřeba zvážit vzhled osvětlovaných prostorů a volbu osvětlovacích zařízení. Velkou roli hrají povrchy stěn, podlah v bazénovém prostoru, včetně vodní plochy. Každý povrch má totiž koeficient odraznosti, která nám říká, kolik procent světelného toku se od povrchu odrazí.

V prostorech, kde je bazén využíván i ve večerní době, musí být nainstalováno umělé osvětlení, včetně osvětlení vodní hladiny. Toto osvětlení by nemělo oslňovat, ale mělo by být dostatečné z hlediska bezpečnosti a zároveň odpovídat hygienickým předpisům.

 

Solární venkovní světla

Podle velikosti a komfortu bazénu se instalují různé druhy osvětlovacích těles. Velmi důležité je umístění světel tak, aby dobře osvětlovala prostor kolem bazénu.  Je také dobré se přesvědčit, zda u světel, které budou dlouho a často svítit lze používat úsporné žárovky. Pro bodová a silná světla se hodí halogenové žárovky.

Zabudovaná světla v bazénu

Podvodní světla mohou být zabudované do stěn nebo u dna bazénu, případně mohou být zabudovaná do vstupních schůdků. Pro osvětlení bazénu zevnitř se jedná především o reflektorová svítidla s halogenovými žárovkami.

Bazény a bazénové haly patří k prostorům, kde hrozí zvýšené nebezpečí úrazu elektrickým proudem vzhledem k vlivu vlhka, mokru, vodivému okolí či stavu spotřebičů. Instalace všech elektrospotřebičů, zásuvek, vypínačů i svítidel musí odpovídat příslušným předpisům (vzdálenosti od kovových částí, uzemnění vodovodních a plynovodních rozvodů, apod.).

TIP: Čistě bílá stěna odráží až 90% dopadajícího světla, proto se z důvodu oslnění doporučují matné povrchy.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností