Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz

Chlorování vody v bazénu je nejrozšířenějším způsobem její desinfekce i oxidačního odbourávání organických látek. Jedná se totiž o způsob s dlouholetou tradicí, který je snadno aplikovatelný, účinný a v důsledku svého rozšíření také poměrně levný.

rodinných bazénech se k desinfekci používá převážně chemie, kde na prvním místě jsou chlorové prostředky. Nejčastěji využívaným je tzv. organický chlor, který je dodáván v podobě rychlo nebo pomalu rozpustných tablet. Výhodou chloru v této podobě je jednoduchá a bezpečná manipulace, nevýhodou je pravidelná investice a nemožnost regulovat rozpuštěné množství ve vodě. Nejstarší metodou zajištění hygieny bazénové vody je použití roztoku CHLORNANU SODNÉHO (NaClO), u kterého můžete koncentraci regulovat. Při dávkování chlornanu sodného se však zvyšuje pH bazénové vody, proto musíte počítat s pravidelným snížení pH. Roztok chlornanu sodného se nesmí míchat s jinými roztoky než s vodou. Dávkovací čerpadla jsou tak vhodnou možností pro dávkování roztoku, umožňují regulovat desinfekčního činidla a zároveň automaticky hlídat hodnotu pH a obsah desinfekčního prostředku.

Existují i úpravy vody, pomocí tzv. salinátorů, které prostřednictvím elektrolýzy ze soli (NaCl) vytváří z chlór. Princip této metody je založen na rozkladu chloridu sodného elektrickým proudem, díky čemuž se chlorid sodný rozkládá na plynný chlor.

Další možností je desinfekce ozonem (nebo jeho kombinace s UV zářením), takzvaná ionizace, která je vysoce efektivním řešením. Ozon se totiž řadí mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla.

Přelivové bazény Solničky Desinfekce s pomocí slané vody Zobrazit Vybrat arrow right iconarrow right icon

Upřednostnění vždy závisí na vás a vašich možnostech a požadavcích. Výběr je opravdu rozmanitý tak čemu dáte spíše přednost chlórové či bezchlórové úpravě vody?

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností