Po–Pá 8.00–16.00 h
BAZENY.cz

Chlorování vody v bazénu je nejrozšířenějším způsobem její desinfekce i oxidačního odbourávání organických látek. Jedná se totiž o způsob s dlouholetou tradicí, který je snadno aplikovatelný, účinný a v důsledku svého rozšíření také poměrně levný.

rodinných bazénech je desinfekce prováděna převážně pomocí okysličovadel, kde jsou na prvním místě chlorové preparáty. Nejčastěji využívaným přípravkem pro provoz malých rodinných bazénů je tzv. organický chlor. Ten je dodáván v podobě rychlo nebo pomalu rozpustných tablet. Výhodou chloru v této podobě je jednoduchá a bezpečná manipulace, nevýhodou vysoká cena a nemožnost ovládání koncentrace účinné látky. Nejstarší metodou zajištění hygieny bazénové vody je použití roztoku CHLORNANU SODNÉHO (NaClO), u kterého můžeme koncentraci regulovat. Dávkováním chlornanu sodného se však zvyšuje pH bazénové vody, proto se musí počítat se snížením pH dávkování kyseliny. Roztok chlornanu sodného se nesmí míchat s jinými roztoky než s vodou. Pro dávkování roztoků se používají dávkovací čerpadla, která umožňují s velkou přesností nastavit požadovanou dávku desinfekčního činidla. Zároveň je automaticky hlídaná hodnota pH a obsah desinfekčního prostředku.

Existují i bezchlorové úpravy vody. Některé nabízené bezchlorové postupy však mají nízkou desinfekční a oxidační účinnost, především v dlouhodobém časovém horizontu. Prvním bezchlorovým postupem je desinfekce pomocí elektrolýzy kuchyňské soli (NaCl). Princip této metody je založen na rozkladu chloridu sodného elektrickým proudem, díky čemuž se chlorid sodný rozkládá na plynný chlor.

Další možností je desinfekce ozonem (nebo jeho kombinace s UV zářením), takzvaná ionizace, která je vysoce efektivním řešením. Ozon se totiž řadí mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla.

Vždy závisí na preferencích zákazníka a jeho možnostech. Na výběr má z chlorovaných prostředků a nechlorovaných prostředků.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností