Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Co dělat, když se blíží tropická vedra? No přece utéci do bazénu, nejlépe do vlastního. Jenže se stále častěji ukazuje, že bazén sám o sobě nestačí a velmi rychle omrzí. Bazén, ať už vlastní nebo veřejný, musí mít co nabídnout. Pouze voda už nepředstavuje žádný zážitek. Bazén je dnes především synonymem vodních radovánek, které vás musí zaujmout, a můžete si s nimi užít spoustu srandy. Neplatí to jen pro děti, ale také pro dospělé, kteří rádi aktivně relaxují po náročném dni.

Věděli jste, že v České republice se stále zkracuje období zimní sezóny? Díky tomu naopak narůstá počet dní přirozené koupací sezóny. I proto dnes bazén představuje smysluplnou investici.

Mít na zahradě vlastní bazén je sice úžasné, ale skutečně si ho užijete jen tehdy, když vám má co nabídnout, něco navíc, co vás okouzlí, zaujme a především aktivně zabaví. Možností, jak sobě a dětem oživit pobyt v bazénu je několik. Například protiproud vám umožní podávat špičkové sportovní výkony i v případě, že váš bazén je opravdu malých rozměrů – a děti spolehlivě zabaví na celý den. Možností je však daleko více.

Protiproud vám pomůže vybudovat si znovu kondici

Protiproud je dokonalý doplněk pro všechny bazény. Především ho využijete u menších bazénů, které by vám za normálních okolností neumožnily plnohodnotně si zaplavat. S protiproudem je to jiné, umožní vám využít bazén na maximum a podávat ty nejlepší sportovní výkony. Protiproudy fungují jednoduše na principu trysek, které do vody produkují obrovské množství bublinek. Proud samozřejmě můžete jakkoli nasměrovat a nastavit si jeho sílu podle vašich schopností.

Pávě díky velkému množství okysličených bublinek je protiproud i skvělým nástrojem pro relaxaci a dokáže velmi efektivně nahradit například vířivé vany.

Tepelná čerpadla prodlužují koupací sezónu

Mohlo by se zdát, že tepelná čerpadla jsou dnes naprostým standardem ve výbavě zahradních bazénů, ovšem opak je pravdou. Mnoho majitelů bazénů stále spoléhá na počasí, které jim určuje délku koupací sezóny. Nicméně s tepelným čerpadlem můžete být sami pány svého bazénu a prodloužit si koupací sezónu, jak se vám zrovna zlíbí. Tepelná čerpadla vám dokáží prodloužit koupací sezónu až na 7 měsíců.

Možná jste netušili, že tepelné čerpadlo nemusí vodu jen vyhřívat, ale v opravdových vedrech ji dokáže také ochladit na příjemnější teplotu.

Udělejte si z bazénu moře a navíc ušetřete na bazénové chemii

Slaná voda v bazénu není jen skvělým soukromým mořem, které si můžete každý den užívat na své zahradě. Prokazatelně kladný vliv má i na pokožku a pleť, tu dokáže výrazně zlepšit. Uvolňuje také svaly a pomáhá zbavit tělo napětí a stresu. Na druhou stranu, slaná voda bazény dobře čistí, čímž šetří náklady na bazénovou chemii. Pomocí solarizačních jednotek se totiž sůl mění na plynný chlór, který slouží jako dokonalá dezinfekční látka a udržuje vodu v bazéně čistší než u moře.

Aqua Fitness vás zabaví na celé odpoledne

Pokud pro vás není pasivní relaxování ve vodě zrovna tím pravým, ale zároveň máte bazén malých rozměrů a nedovoluje vám podávat ty nejlepší sportovní výkony, ideálním řešením je Aqua Fitness, neboli cvičení ve vodě. Může jít prakticky o jakoukoli aktivitu, například tanec, posilování i jiná cvičení. K tomuto současnému trendu si můžete pořídit mnoho vybavení, třeba činky, speciální rukavice pro velký odpor vody, těžké návleky na nohy a mnoho jiného příslušenství, se kterým si užijete spoustu dřiny.

Cvičení ve vodě je zdravé, chrání totiž klouby i páteř, díky silnému odporu vody navíc rozvíjí sílu a vytrvalost. Zároveň je kombinace cvičení a vody skutečně velmi zábavná a snižuje rizika poranění.

Skokanské můstky a klouzačky potěší vás i vaše děti

Nemusíte mít u bazénu rovnou obrovský skokanský můstek, abyste si užili zábavu. Skokanské můstky jsou vybavením, které zvyšuje využíti bazénů. Můžete tak zkoušet různé skoky do vody a užít si mnoho zábavy. Naopak skluzavka je ideálním řešením, jak zabavit děti na celý den. Nemusíte se zbytečně bát, skokanské můstky i skluzavky jsou bezpečným příslušenstvím, vyrobeným ze skutečně odolného materiálu.

Nafukovací hračky pro nejmenší

Nafukovací hračky představují zábavu spíše pro nejmenší. Nafukovací delfíni, žraloci, ale i želvy nebo kosatky jsou vyrobeny z odolného tvrzeného materiálu, který odolává dětskému dovádění. Mnoho z těchto hraček je určeno také pro dospělé. S nafukovacími hračkami se určitě nudit nebudete. Schválně, na jak dlouho si zvládnete osedlat žraloka? Jako doplňky mohou skvěle oživit váš bazén.

Zastřešení ušetří náklady a prodlouží koupací sezónu

Bazénové zastřešení je skvělým řešením pro všechny, kteří si chtějí prodloužit koupací sezónu a zároveň značně ušetřit náklady na provoz bazénu. Zastřešení vám přinese svobodu za jakéhokoli počasí, konečně tak budete moci jít plavat i v dešti. Ovšem výhod bazénového zastřešení je hned několik. Jednak chrání před znečištěním vody, ať už před nečistotami z venku nebo dešťovou vodou. Tím pomáhá snižovat náklady na bazénovou chemii. Zastřešení navíc pomůže udržet vodu teplejší a sníží tak náklady i na její vyhřívání.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností