Po–Pá 8.00–16.00 h
BAZENY.cz

Zanesení bazénu trápí mnoho zákazníků. Předejít této situaci je velmi jednoduché a je mu možno předejít pomocí několika opatření.

Úprava bazénové vody má několik fází. Základním fyzikálním prostředkem je mechanická úprava vody, která je rozdělená na dvě fáze. Před cirkulačním čerpadlem se osazuje tzv. předfiltr (někdy se označuje jako lapač vlasů), ve kterém se zachycují hrubé nečistoty.

Druhým a vlastně základním prvkem mechanické úpravy bazénové vody je filtrace. Pro malé rodinné bazény se mohou používat kartušové, vakové, molitanové, nebo vakuové filtry. Nejrozšířenějším způsobem mechanické úpravy vody je písková filtrace.

Kartušové filtry 

– zachycují nečistoty na vyměnitelné textilní, nebo papírové vložce, která se po zanesení nečistotami vyměňuje za novou. Jelikož se zanáší poměrně rychle, je tento způsob poněkud nákladný.

Vakové a molitanové filtry

 – pracují na podobném principu jako kartušové, ale jejich výhodou je opakované použití. Nevýhodou je ruční praní filtrační vložky.

Vakuová filtrace 

– filtračním materiálem je speciální rozsivková zemina DIATOMIT, která se nanese na konstrukci filtračních modulů. Při regeneraci filtru se splachují zachycené nečistoty spolu s filtračním materiálem a na moduly se po odplavení staré vrstvy nanáší vrstva nová. Tento způsob filtrace má vysokou účinnost zachycování i velmi malých částí a jednobuněčných mikroorganismů. Nevýhodou jsou značné provozní náklady a nedostatečný servis, protože tento způsob filtrace je spíše ojedinělý.

Písková filtrace 

– podstatou je průtok vody filtračním ložem, které se skládá z vrstev křemičitého písku různé zrnitosti. Může být doplněno i vrstvou materiálu speciálních vlastností. Čím má filtr menší počet vrstev, tím větší jsou nároky na chemickou úpravu vody. Když jsou mezery mezi zrnky písku příliš velké, musí se zmenšit použitím koagulátu (látka, která na svém povrchu zachytí i velmi malé částice a při praní filtru se spolu s nečistotami odplaví do kanalizace).

Výběr bazénové filtrace je někdy zdlouhavý, jelikož zákazník na počátku nemá vždy dostatek informací. Praktické ukázky možností příslušenství k bazénu najdete ve videu.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností