Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz
Nevíte si rady s montáží vašeho světla do bazénu? Níže naleznete návod, ve kterém vám s instalací pomůžeme.


Jak postupovat při odmontování původního světla?

1. Odpusťte vodu po světlo
2. Vypněte elektřinu.
3. Světlo odšroubujte a vytáhněte.
4. Rozpojte kabely od světla.

Typ světla MOONLIGHT REFLEKTOR 100W SVĚTLO 300W SVĚTLO S DÁLKOVÝM OVLÁDÁNÍM LED
P-100
UL-P100
Pro jaký bazén je světlo vhodné? plastový a betonový plastový a prefabrikovaný pro všechny typy bazénů pro všechny typy bazénů plastový a laminátový plastový a laminátový
V jaké hloubce má být světlo umístěno? 45 cm pod hladinou 40 - 70 cm pod hladinou  40 - 70 cm pod hladinou  40 - 70 cm pod hladinou  45 cm pod hladinou 45 cm pod hladinou
Doporučený transformátor 100W 100W 300W 100W 100W 100W
Možnosti upevnění k bazénu plastový bazén kontramatka / betonový bazén na přímo  nosný kříž pouzdro pouzdro nosný kříž nosný kříž
Druh světla LED HALOGEN HALOGEN LED LED HALOGEN
Délka kabelu 4M 3M 2,5M 2,5M 2,5M 2,5M
 
 
 
 
 

Světlo LED MOONLIGHT

V případě montáže s vložkou použijte 2 těsnění a bez vložky použijte jen jedno těsnění. Do zadní části světla zašroubujte matky se šrouby. Propojovací krabicí protáhněte kabel, který poté obmotáte kolem dokola a přichytíte na dvou příchytek propojovací krabice. Posledním krokem je přišroubování světla k propojovací krabici pomocí dvou šroubů.

 

OTEVŘÍT NÁVOD


 

 

Světlo LED P100 a UL-P100

 

Určete si místo na svislé straně bazénu, kam má být světlo nainstalováno. Připojte instalační trubku ke středu montážní podložky. V případě, že budete chtít bazén omítnout, je potřeba od tloušťky betonu odečíst tloušťku omítky dokončeného povrchu. Po dokončení povrchu bazénu se musí přiříznout instalační trubka. Elektrický kabel stočte tak, aby jeho volná délka nepřesahovala 2,4 m. Kabel protáhněte instalační trubkou a jeho vodiče zapojte do spojovací skříňky. Všechny vodiče připojte k odpovídajícím obvodovým vodičům ve spojovací skříňce a spoje utěsněte parafínem. Dále Upevněte kryt spojovací skříňky. Před zapnutím světla naplňte bazén tak, aby bylo světlo zcela ponořené ve vodě.
 
 


OTEVŘÍT NÁVOD UL-P100 OTEVŘÍT NÁVOD LED P100
 
 

Světlo 300W

 

U prefabrikovaných bazénů po ukončení montáže instalační krabice a příruby můžete začít s montáží samotného reflektoru. Pro elektrické připojení reflektoru je třeba elektrický kabel protáhnout matkou průchodky. Matku s citem dotáhněte tak, aby byl kabel v průchodce zafixován. 1,5 m kabelu je třeba nechat natočeného kolem zadního těla reflektoru, aby bylo možné reflektor v případě potřeby vytáhnout na hranu bazénu a vyměnit žárovku. Rovněž dotáhněte všechny matky po obvodu reflektoru. Vložte celý reflektor do instalační krabice. Pro dobré osvětlení bazénu je třeba, aby ozdobný rámeček reflektoru byl nahoře. Zašroubujte oba šrouby tak, aby se západky zafixovaly ve vnitřní stěně instalační krabice.
 


OTEVŘÍT NÁVOD
 
 

Světlo S252 s dálkovým ovládáním

 

U prefabrikovaných bazénů, po ukončení montáže instalační krabice a příruby můžete začít s montáží samotnému reflektoru. Pro elektrické připojení reflektoru je třeba elektrický kabel protáhnout matkou průchodky. Matku s citem dotáhněte tak, aby byl kabel v průchodce zafixován. 1,5 m kabelu je třeba nechat natočeného kolem zadního těla reflektoru, aby bylo možné reflektor v případě potřeby vytáhnout na hranu bazénu a vyměnit žárovku. Rovněž dotáhněte všechny matky po obvodu reflektoru.

OTEVŘÍT NÁVOD
 

 


Reflektor 100W

Pro elektrické připojení reflektoru je třeba el. kabel protáhnout průchodkou. S citem dotáhněte vnitřní matku kabelové průchodky. Také dotáhněte všechny šroubové spoje na obvodu reflektoru. Pro upevnění reflektoru na nosný kříž je potřeba z reflektoru sundat krycí rámeček. To proveďte za pomoci šroubováku. Naviňte volný kabel na nosný kříž proti směru otáčení hodinových ručiček, nadzvedněte trochu horní část reflektoru s označením TOP a zahákněte reflektor do otvoru ve kříži. Zašroubujte vrut 4,8x16 mm do horní části kříže, čímž dokončíte upevnění reflektoru na kříž. Montáž ukončete nasazením krycího rámečku tak, aby logo bylo u nápisu TOP. 1,3 m kabelu je třeba nechat natočený kolem nosného kříže, aby bylo možné reflektor v případě potřeby vytáhnout na hranu bazénu a vyměnit žárovku.

OTEVŘÍT NÁVOD

 

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností