Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

 

Rozhodujete se mezi tím, zda si na zahradu pořídit soukromý bazén, anebo se nadále spokojit s návštěvami veřejného koupaliště? Nejste si jistí, zda se vám stavba bazénu skutečně vyplatí?

Opalováním nahoře bez nebo nočním koupáním za svitu hvězd výhody vlastního bazénu zdaleka nekončí. Jak se dočtete níže, ve hře je také zdraví a tržní cena vašeho rodinného domu, která díky bazénu razantně stoupne.

1. Plavání v naprostém soukromí

Léto u bazénu

Přestože v Česku existují nudistické pláže a opalování bez vrchního dílu plavek je poměrně tolerováno, ne každý má na to dostatečnou kuráž. Bazén na vlastní zahradě vám umožní tyto starosti, jakož i plavky samotné, klidně hodit za hlavu. A i když jste třeba kouzlu nudismu zatím nepropadli, věřte, že samotné plavání a opalování bez křiku dětí a zvídavých pohledů davů stoprocentně oceníte.

2. Víte v čem se koupete

Zatímco veřejná koupaliště z pochopitelných důvodů chlórem a dezinfekcí nešetří, což u mnoha lidí vyvolává alergické reakce, ve vašem bazénu si množství chlóru i počet návštěvníků řídíte sami. Kromě chlóru můžete zvolit úpravu vody s pomocí soli – moderní, ekologičtější i zdravější alternativu chlóru. Navzdory prvotní investici do solničky vychází ošetření vody s pomocí soli výhodněji také po finanční stránce. Ve své režii máte rovněž mechanické čištění bazénu, čímž zamezíte vzniku bakterií a řas, které v nedostatečně udržovaném bazéně vznikají.

3. Plavání za každého počasí, 24 hodin denně, 6 měsíců v roce

Otevírací doba, déšť, vítr, chladné počasí – tyto překážky můžete klidně pustit z hlavy a oddávat se koupání, kdykoli se vám zachce. A kdo jednou zkusil, ví, že vodní relaxaci pod noční oblohou nebo časně zrána se jen máloco vyrovná!

Moderní posuvná zastřešení přinášejí majitelům bazénů nespočet dalších výhod. Nejenže chrání před nepřízní počasí, ale v kombinaci s tepelným čerpadlem vám navíc dopřejí koupání v teplé vodě od května do října. Bazénové zastřešení nabízí nejúčinnější ochranu před pádem hmyzu, listí, trávy a dalších nečistot, takže šetří náklady na chemické ošetření. Elegantní zastřešení v neposlední řadě zkrášluje celý bazénový komplex.

 

4. Zhodnotíte svou nemovitost

Venkovní bazén se už i v Česku stává standardní výbavou rodinných domů a vil. A ačkoli je investice do jeho výstavby nevratná, bazén vždy zvýší tržní hodnotu nemovitosti, takže pokud se k tomu rozhodnete, prodáte jej dráž než bez bazénu.

Vzhledem k nutným terénním úpravám je vhodnější stavbu bazénu zahrnout už do kompletní realizace celého domu. Nicméně v dnešní době není problém nový venkovní bazén zakomponovat do areálu již stojícího rodinného domu.

Investice do bazénu je však především vkladem do zdraví a radostných zážitků celé rodiny, které penězi vyjádřit nelze.


5. Ušetří váš čas

Léto u bazénu

Ušetříte nejen svůj čas strávený cestováním, ale také i své finance, jak za vstupné, tak za benzín. Budete chtít také trávit více času doma a můžete si tak užít i dovolenou z pohodlí vaší zahrady. Ve vlastním bazénu oproti veřejnému koupališti můžete trávit kolik hodin jen chcete.
 

V dalším článku vám pomůžeme vybrat vhodný bazén pro vás.
Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností