Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Znáte to, pořídili jste si nedávno nový nadzemní bazén, po několika koupáních jste ale zjistili, že vám pomalu klesá vodní hladina. Neopatrným zacházením nebo po delší době i únavou materiálu může totiž dojít k protrhnutí vnitřní plachty bazénů a vzniku drobných děr, které se někdy dají těžko odhalit.

Kde  se objevují díry v bazénu?

Uniká vám v bazénu voda? Možná máte v plachtě díry. Nejvíce náchylné jsou místa kolem skimmeru, trysek nebo také v oblasti schůdků a horní lišty. Zkrátka místa, kde se plachta dotýká jiných materiálů. Stejně tak je možné, že vám díru do bazénové plachty vypálí slunce. Zkontrolujte proto nejdříve místanad vodou a místa kolem napojení příslušenství a schůdků.

Kontrola bazénové plachty

Pro odhalení děr v bazénu existuje několik postupů, které pro vás shrneme.

Staré dobré potápěčské brýle

Jak nejjednodušeji odhalit díry v bazénu? Sáhněte  po potápěčských brýlích, potopte se a procházejte kousek po kousku plachtu. Jde sice o zdlouhavý způsob, ale při troše trpělivosti díry v bazénu odhalíte a nebudete muset investovat do ničeho jiného než lepení na bazény.

Díry v bazénu odhalí i potravinářské barvivo

Pokud se vám pouhým okem nepodaří díry najít, nebo se nechete potápět, můžete vsadit na metodu potravinářského barviva. Pár kapek smícháte s voudou, napustíte tím injekční stříkačku (samozřejmě bez jehly) a obarvenou vodu budete pomalu vypouštět po stranách bazénu. Protržená plachta obarvenou vodu krásně nasaje, a vy budete mít jasno co opravovat.

Vsaďte na moderní detektory děr

Pro hledání děr v bazénu existují i speciální detektory. Ty s vysokou přesností a rychle najdou díry bez obarvení, bez vypuštění bazénu. Fungují na bázi héliového plynu a zrychlujícího cvakání. Nevýhodou detektorů je především jejich cena, která se pohybuje až v desítkách tisíc korun.

Pomoci mohou přímo odborníci

Uniká vám voda v bazénu a vy vůbec nemůžete přijít na to, kde se díra nachází? Nemusí být jen viditelně děravá plachta, díry se objevují i v potrubí. Takové problémy už je těžší odhalit, pokud nechcete strávit příliš času procházením plachty nebo vykopáváním trubek, pozvěte si domů odborníky. Kontaktujte třeba výrobce bazénů a nechte si poradit.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností