Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Vybavení bazénového interiéru je velkou finanční investicí a proto je dobré zkonzultovat své požadavky s odborníky, nebo nejlépe přenechat výběr i práci renomovaným architektům, designérům či projektantům, kteří se problematikou bazénů zabývají a doporučí pro dané prostředí nejvhodnější tvary, materiály, barevné kombinace atd.

MATERIÁL

V současné době převládají přírodní materiály jako kámen, keramika nebo dřevo, velmi často se však používají i povrchy umělé, které přírodniny velice zdařile napodobují. Jedná se například o umělý pískovec nebo o kompozitní materiály jako je beton PCC, WPC, atd. U vnitřních bazénů by měly dlažby a obložení stěn tvořit s bazénem funkční a harmonický celek, jehož design se vyplatí volit spíše nadčasový, než podléhat módním trendům.

PODLAHA 

Velkou pozornost je třeba věnovat především podlahám. Veškeré materiály, které jsou používány pro dlažby v okolí bazénu a přilehlých prostor v blízkosti vody, by měly mít protiskluzový povrch, který minimalizuje riziko pádu, a odpovídat požadavkům příslušným norem a předpisů. Pro povrchové úpravy podlah okolo bazénů je třeba nejprve zohlednit, zda se jedná o vnitřní či venkovní prostory, a je také potřeba respektovat technické parametry splňující základní kritéria. Podlahy a obklady v okolí bazénu jsou vystaveny stálému zatížení vodou, proto jsou kladeny vysoké nároky i na podkladní konstrukce, proto je dobré obrátit se na odborníky.

  • Materiál na podlahy (dlaždice, bazénové lemy) kolem venkovního bazénu musí obstát vůči povětrnostním vlivům, vlivům okolního prostředí, mrazu, ale i chemicky ošetřené rozstřikované bazénové vodě. Veškeré plochy musejí mít v rámci bezpečnosti protiskluzovou úpravu. Správně vybraná podlaha by měla mít minimální požadavky na údržbu a dlouhou životnost.


ÚPRAVA STĚN 

Co se týče úpravy stěn v interiérových bazénových prostorách, je nutné pečlivě vybírat především z hlediska ochrany proti působení vysoké vlhkosti vzniklé odparem vody. Ve vnitřním prostředí se k povrchovým úpravám stěn používají obklady, které chrání stěny před rozstřikovanou vodou a zároveň dolaďují celkový vzhled interiéru. U luxusních interiérů se můžeme setkat s ušlechtilým přírodním kamenem, nebo s exotickým dřevem.

  • Mozaika: Jedním z používaných typů obkladů je mozaika (keramická, kamenná, skleněná, atd.), která může vytvářet zajímavé a velmi působivé obrazce. Nejčastěji se jedná o malé formáty dlaždiček, jejichž hlavní výhodou jsou široké možnosti použití. Dnešní trh však nabízí i mozaiky velkých formátů. Kamenné mozaiky se hodí především pro venkovní bazény, keramické a skleněné se používají v interiérech a krytých bazénech.


POVRCHY STROPŮ 

Nelze opomenout ani vhodné řešení povrchu stropů, kde je zapotřebí použít kvalitní omítky nebo obklady. Působivé jsou napínané fóliové stropní podhledy, které v kombinaci s vhodně zvoleným osvětlením dotvářejí a umocňují celkový vzhled interiéru bazénové haly.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností