Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz

Whirlpool 

je označení pro vířivou masáž založenou na cirkulaci vody, která proudí prostřednictvím oběhového čerpadla do trysek umístěných ve stěnách bazénu či vířivky. Pro správný účinek je důležité rozmístění (obvykle v oblasti dolních končetin, horní poloviny těla a na zádové partie, vždy minimálně po dvou) a nastavitelnost trysek, aby bylo možné řídit směr a intenzitu masážního proudu.

Airpool 

(airmasáž) je systém perličkové podvodní masáže, který využívá účinku proudění vzduchu do vody ze vzduchových trysek ve dně vířivky. Stlačený vzduch je do trysek přiváděn z kompresoru a je předehříván na 35 – 45°C. Pro odpovídající masážní a relaxační účinky musí být směs vody a vzduchových bublinek co nejbohatší. U některých systémů se proudy přiváděného vzduchu pro větší terapeutický efekt obohacují kyslíkem.

Turbopool 

(označované také jako magic nebo combipool) je kombinací obou zmíněných masážních způsobů doplněný o řadu důmyslných funkcí podle požadavků uživatele. Léčebný účinek vodní masáže je rozšířen o specifické působení předehřátého vzduchu, který je vháněn soustavou drobných, speciálně řešených injektorů do vířivky. Předehřátý vzduch napomáhá lokálnímu prokrvení tkáně v místě cílené aplikace a tím zvyšuje terapeutický účinek masáže.

K účinným formám vodních masáží patří rovněž tzv. bioenergetické hydromasáže, jejichž nosiči jsou voda a vzduch a které využívají kombinace účinků aromaterapie, chromoterapie a případně relaxační hudby.

Aromaterapie 

je založena na dávkování vonných olejových esencí do vody, používaných jak ke zpříjemňujícím, tak i léčebným účelům.

Chromoterapie 

využívá náboj energie, který se nalézá ve světelných vlnách. Vlnové délky spektra bílého světla působí na tělo prostřednictvím pokožky a sítnice. Působení jednotlivých barev a jejich kombinací na lidskou psychiku umožňuje relaxační účinek hydromasáže.

Muzikoterapie 

neboli terapie hudbou je provozována již po tisíce let na celém světě a v dnešní době se používá při řadě léčebných metod, od profylaxe bolesti k analgezii, od uklidňování k uvolňování. Voda podporuje přenos hudebních vibrací, které účinně dosahují na pokožku. Od těchto terapií se odvíjejí nejpoužívanější programy bioenergetické hydromasáže, k nimž patří zejména relaxační, tonizující, osvěžující a anticelulitické programy.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností