Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz
Kdo by netoužil po vlastním bazénu na zahradě? Spousta lidí má ale z pořízení bazénu obavy. Jaké budou starosti se zabudováním bazénu a provozem? Vyplatí se investované peníze a úsilí? V tomto článku vám na vše odpovíme.

 „Všechny naše sny se mohou stát skutečností, pokud máme odvahu je následovat.“ —  citát – Walt Disney americký producent filmových a animovaných filmu 1901 – 1966

Bezstarostné léto

 
 1. Bazén stojí stejně jako auto

 Zatímco vlastní auto má snad každý majitel domu, vlastní bazén dodnes působí jako ryze luxusní záležitost, kterou si můžou dovolit jen ti nejbohatší. Skutečnost je už ale dlouho zcela jiná. Cena bazénu odpovídá ceně běžného auta! A zatímco auto rychle stárne a po letech je potřeba pořídit nové, dobře udržovaný bazén bez problému vydrží víc než 20 let. Kromě toho je bazén i skvělá investice do nemovitosti. Přečtěte si o tom například zde 5 důvodů, proč se vyplatí mít vlastní bazén.

 

Auto nebo bazén
 
 Můžu si bazén pojistit v případě, že by se něco stalo? 
 • Pojištění není automatickou součásti smlouvy, je potřeba ho do smlouvy s vaší pojišťovnou přidat. Bazén tak lze pojistit v rámci pojištění rodinného domu, takže se nemusíte obávat poškození vzniklé např. přírodními živly.
 
 Věděli jste, že pořízení bazénu můžete financovat např. z hypotéky na dům?
 • Pokud si právě pořizujete dům na klíč nebo nemovitost, lze tak cenu bazénu zahrnout třeba do hypotéky.
 
 1. Vlastní bazén přinese až desetkrát víc hodin zábavy a odpočinku než koupaliště

Rodina u bazénu

Představte si čtyřčlennou rodinu, která ráda chodí na koupaliště plavat a hrát si. Pokud spolu chodí od května do září jednou týdně na dvě hodiny na bazén, stráví každý člen rodiny v blízkosti bazénu asi 40 hodin ročně. Celá rodina pak utratí desítky tisíc ročně, aby se mohla ve veřejném bazénu společně bavit.

Vlastní bazén s tepelným čerpadlem vám bude sloužit mnohem delší část roku. V teplé vodě si můžete užívat od dubna až do října. Každý člen rodiny si tedy snadno a bez problému užije i 300 hodin u bazénu ročně, aniž by to pro rodinu znamenalo vyšší náklady.

 1. Na nový bazén nepotřebujete stavební povolení

Hodně lidí se zbytečně bojí, že kvůli bazénu budou muset složitě zařizovat nějaká povolení. Ve skutečnosti ho nepotřebujete, pokud rozloha bazénu nepřesáhne 40m2. I ten největší bazén od nás (4x8m) se tak pohodlně vejde do limitu. Více informací se dočtete v tomto článku Je potřeba stavební povolení na výstavbu bazénu?
 
 1. Stavební příprava je snadná a zvládne ji každý

Jak vlastně probíhá stavba bazénu? Jednodušeji, než byste řekli. Stačí, když se rozhodnete, kam na zahradu bazén budete chtít umístit. My vám následně vše vysvětíme a připravíme podrobné a srozumitelné podklady, aby přípravu mohla provést libovolná stavební firma. Stačí tedy oslovit stavební firmy a předat jim podklady od nás. Jakmile budou náš bazén i vaše zahrada připraveny, stačí pak už jen na konkrétní den objednat jeřáb, který bazén umístí. Podrobnější informace najdete v článku Co obnáší stavební příprava.
 
 1. Péče o bazén zabere naprosté minimum času

Po internetu kolují fámy, že péče o vlastní bazén zabere až několik hodin týdně. Je to však jeden z největších mýtů o bazénech. Naše bazény jsou v podstatě samostatné a o kvalitu vody se umějí starat i bez vás. Pouze jednou za 14 dnů jednoduše zkontrolujte hodnoty pH a volného chloru. To nezabere více než 5 minut. Pak už jen stačí jednou za dva týdny propláchnout písek ve filtrační nádobě vodou.

Když si všimnete, že vám v bazénu plavou nečistoty, jednoduše vše za 15 minut vyčistíte bazénovým vysavačem.

 • Jarní zprovoznění: 1- 2h 1x do roka
 • Kalibrace sond: 5min    1x za 14 dní
 • Testování vody: 5 min   1x za 14dní
 • Vysávání: 15 min 1x za týden
 • Úprava pH: v případě automatické solničky se pH dávkuje samo dle potřeby
 • Proplach filtrace: 15 min 1x za 14dní
 • Zazimování: 1- 2h 1x do roka
Pravidelná údržba bazénu
 
 
 1. PÉČE NA ZIMU

 Ve chvíli, kdy začíná podzim a výrazně se začne ochlazovat tak je vhodné myslet nad zazimováním bazénu. Pokud voda v bazénu klesne pod 10 °C tak je ten pravý čas již mít bazén zazimovaný. Bazén si můžete zazimovat buď samy anebo si můžete objednat službu zazimování profesionálním technikem servisu. Když, se rozhodněte, že si zazimovaní bazénu uděláte sami tak je potřeba dbát na správný postup. Bazény BENEFIT mají výhodu v tom, že nemusíte upouštět vodu pod trysky stačí, vyčisti bazén, srovnat pH v bazénu, udělat proplach pískové filtrace, vypustit vodu z potrubí, zazátkovat trysky, natáhnout do bazénu dilatační plovák, a nakonec nalít do bazénu zazimovací roztok. Veškerou technologii, která lze odmontovat (oběhové čerpadlo, solnička, sondy, cela solničky) doporučujeme uschovat na suché a teplé místo.
 
Co udělat pro to aby se na zimu bazén nepoškodil?
 • Aby vám bazén vydržel přes zimu bez poškození je důležité do bazénu použít dilatační plováky a nalít zazimovací roztok. Více o zazimování se dozvíte v článku Jak zazimovat bazén krok za krokem?
  Péče o bazén na zimu
   
  1. Plně funkční bazén můžete bez problému nechat bez dozoru

  Když v létě odjedete na dovolenou, musíte se obávat, že se vám mezitím s bazénem cokoliv stane? Samozřejmě nemusíte. Bazén Albixon BENEFIT se o sebe postará sám. Bazénová technologie udrží kvalitu vody a zastřešení se postará, aby do vody nic nespadlo.
   
  1. Vlastní bazén lze umístit i na velmi malou zahradu

  Ideální umístění bazénu je samozřejmě na slunném místě s dostatkem soukromí. Pokud však máte malou zahradu, neznamená to, že si o bazénu musíte nechat jen zdát. Už jsme připravovali stovky bazénů pro malé zahrady, kde byste nevěřili, že se může vejít bazén. A i v bazénu 3x5m můžete bez problému provozovat kondiční plavání díky protiproudu, takže nejste ničím limitováni.
   
  1. Bazén můžete velmi snadno zabezpečitBazén a zastřešení

  Při pořízení bazénu mají lidé často obavy, aby do bazénu nespadlo malé dítě anebo domácí mazlíček, který neumí plavat. Naše bazény můžete snadno doplnit zastřešením, které podobným nehodám stoprocentně předejde. Kromě bezpečnosti má zastřešení spoustu dalších výhod. Do vody se nedostávají nečistoty, voda se udrží déle teplá a podobně. Čtěte více o Výhodách bazénového zastřešení.

   

  1. Bazén není žrout vody

  Mnohé z vás překvapí, že naše bazény BENEFIT stačí napustit  úplně vodou pouze jednou! Bazénová technologie je dnes už tak pokročilá, že dokáže udržet kvalitu vody, aniž byste ji museli nahrazovat. Vodu nemusíte vypouštět ani na zimu. Pokud se do vody dostane řasa a voda zezelená, snadno vodu opět vyčistíte dostupnou bazénovou chemií. I po letech je tak stále stejná voda tak kvalitní, že se v ní mohou koupat i malé děti.
  Jak vybrat ten správný bazén?

  Jak vybrat ten správný bazén?

  Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností