Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz
Pokud plánujete nový bazén, určitě byste měli vědět, jak důležité je mít kvalitní a spolehlivé vybavení. Technologická šachta a stěna jsou dvě možnosti, které mohou výrazně zlepšit výkon vašeho bazénu a usnadnit jeho údržbu. Zde je pár důvodů, proč byste měli zvážit pořízení vybavené technologické šachty pro váš bazén. V tomto článku se dozvíte jaké jsou hlavní výhody technologie ALBIXON umístěné v šachtě.

Čistota bazénu

Jedním z největších přínosů technologické šachty či stěny je, že může pomoci udržovat vaši vodu v bazénu co nejčistší. Díky filtračním systémům a desinfekci pomocí salinátoru, kyslíku či UV, můžete mít jistotu, že voda v bazénu bude vždy čistá a zdravá pro koupání.


Úspora času a peněz

S technologickou šachtou či stěnou nemusíte trávit tolik času a peněz na údržbu vašeho bazénu. Filtrační systémy s možností automatického regulátoru pH vody vám umožní udržet vodu čistou a vyváženou, aniž byste museli trávit hodiny manuální údržbou anebo značně utrácet peníze za chemii na vyčištění.


Snadná údržba

Technologická šachta či stěna umožňuje snadný přístup k zařízením a vybavení, což usnadňuje údržbu a opravy. Můžete snadno přistupovat k čerpadlům, pístové filtraci, a dalšímu vybavení, což vám umožní rychle a efektivně řešit případné problémy.


Bezpečnost

Technologická šachta či stěna může také přispět k bezpečnosti vašeho bazénu. Mnoho filtrů a čerpadel využívá elektrickou energii, takže je důležité, aby byla tato zařízení správně instalována a chráněna před případným poškozením.


Estetika

Vybavená technologická šachta či stěna může také přispět k estetickému dojmu vašeho bazénu. Veškeré zařízení tak je nenápadně skryto za bazénem nebo v zahrasním domečku, což umožňuje, aby vaše zařízení zůstalo schované a nebylo vidět na první pohled.

Pro usnadnění výběru jsme pro vás připravili kompletní technologické šachty, osazené prvotřídními komponenty Brilix®, které stačí pouze připojit k bazénu a ke zdroji elektřiny. Nemusíte se tak starat o to, jaké příslušenství je pro váš bazén nejvhodnější.


Šachty s technologií

Bazén se zastřešením a šachtou

BASIC PLUS
Náš základní model technologické šachty BASIC PLUS o průměru a hloubce 120 cm, vhodný pro bazény do 40m3. Šachta je vybavena solničkou NEOSAL pro slanou úpravu vody. Působením el. proudu o bezpečném napětí dochází v elektrolytické cele, instalované do bazénového okruhu, k tvorbě plynného chloru, který je okamžitě rozpuštěn ve vodě a vzniká kyselina chlorná. Ta je základním dezinfikantem bazénové vody. Tato metoda je vhodná pro osoby s citlivou pokožkou. Dále je šachta vybavena čerpadlem a pískovou filtrací, která spolehlivě zbaví Váš bazén veškerých nečistot. 

COMFORT
Šachta Comfort obsahuje vše, co obsahuje náš model Basic plus, a navíc je vybavena přípravou pro protiproud, když byste si časem rozmyslely, že si ho budete chtít pořídit. Z tohoto důvodu je také šachta o něco větší, má průměr 150 cm. Čerpadlo protiproudu není součástí šachty a je nutné jej přikoupit zvlášť. 

ECONOMIC
Šachta ECONOMIC je pokročilejší model s poloautomatickou úpravou bazénové vody, kterou zajišťuje solnička HIDROLIFE. Solnička HIDROLIFE nabízí veškeré výhody jako model NEOSAL a navíc dokáže upravovat, plně automaticky PH vody. Solničku HIDROLIFE je navíc možné doplnit o WiFi modul umožňující ovládání přes webovou aplikaci. 

COMFORT PLUS

Šachta  COMFORT PLUS nabízí všechny výhody jako šachta ECONOMIC, ale v tom rozdílu, že již obsahuje čerpadlo protiproudu a není nutné jej dokupovat zvlášť.

OXY
Naše nejvyšší řada šachet má všechny výhody předešlých modelů a díky kombinaci elektrolýzy, známé z nižších modelů solniček, s hydrolýzou vám zajistí jedinečnou úpravu vody. Voda v bazénu je tak dezinfikována nejen pomocí reakce slané vody, ale také aktivním kyslíkem. Dále výhodou solničky OXILIFE je nízká potřeba soli pouze 1,5 kg na 1 m³. Výsledkem je bazén s průzračnou vodou. 


OXY PLUS
Šachta Oxy Plus má prakticky totožnou výbavu jako šachta OXY, ale je navíc doplněna o čerpadlo protiproudu.

 

Model

 BASIC  PLUS   COMFORT    ECONOMIC  COMFORT PLUS  OXY    OXY PLUS  UV  UV PLUS STATION STATION PLUS
Filtrace Písková P500
Čerpadlo PREVA 50
Úprava vody Chlorová Chlorová poloautomatická Kyslíková, Chlorová poloautomatická
Kyslíková, Chlorová, UV poloautomatická
Chlorová poloautomatická
Voda Slaná 3-5 g/l Slaná 3-5 g/l Slaná 1,5-2,5 g/l Slaná 1,5-2,5 g/l Sladká
Automatická úprava pH × ×
Příprava na chytré ovládání × ×
Příprava na tepelné čerpadlo
Příprava na odpad
Příprava na protiproud × × × × ×
Čerpadlo protiproudu × × × × × ×
Také jako technická stěna × × ×
Dálkové ovládání bazénového světla
Potrubí fitinky
Elektrický rozvaděč *
Průměr šachty 120 cm 150 cm 150 cm 150 cm 150 cm 150 cm 150 cm 150 cm 150 cm 150 cm
Hloubka šachty 120 cm 120 cm 120 cm 120 cm 120 cm 120 cm 120 cm 120 cm 120 cm 120 cm

 

*  Rozvaděč je vybaven elektrickým vývodem pro dodatečnou montáž přídavné zásuvky. Šachta není samonosná, je tedy nutné dodržet všechny zásady bezpečného betonování uvedené ve stavebních přípravách. 

Stěny s technologií

Technologická stěna

 

Model

BASIC PLUS ECONOMIC  OXY   UV    STATION 
Filtrace Písková P500
Čerpadlo PREVA 50
Úprava vody Chlorová Chlorová poloautomatická  Kyslíková, Chlorová poloautomatická  Kyslíková, Chlorová, UV poloautomatická  Chlorová poloautomatická 
Voda Slaná 3-5 g/l Slaná 3-5 g/l Slaná 1,5-2,5g/l Slaná 1,5-2,5 g/l Sladká
Automatická úprava pH ×
Příprava na chytré ovládání ×
Příprava na tepelné čerpadlo
Příprava na odpad
Možnost kombinace s protiproudem
Čerpadlo protiproudu × × × × ×
Dálkové ovládání bazénového světla
Potrubí fitinky
Elektrický rozvaděč *
Rozměry (Š x V x H) 160 x 140 x 69 cm 160 x 140 x 69 cm 160 x 140 x 69 cm 160 x 140 x 69 cm 160 x 140 x 69 cm
Barva stěny Bílá

 

*  Rozvaděč je vybaven elektrickým vývodem pro dodatečnou montáž přídavné zásuvky. Technologická stěna může být nejdále 10 metrů od bazénu. Pokud budete mít bazén vybaven také protiproudem, jeho čerpadlo musí být uložené v samostatně šachtě umístěné vždy do jednoho metru od masky protiproudu.  

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností