Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Stavba bazénu svépomocí je překvapivě lehčí, než se na první pohled zdá. Stačí vám pár šikovných rukou a základní nářadí, které se najde skoro u každého doma (klíč, šroubovák, metr, vodováha…). Avšak než se pustíte do samotné montáže, je potřeba vybrat to správné místo.

Ideálně takové,kde je zem rovná:

  • dopoledne zde svítí sluníčko (koupat se v ledové vodě není občas až taková sranda),
  • nebude vám nic překážet v montáži
  • a zároveň to budete mít blízko k přípojce elektřiny a vody.  

Myslete na to, že pokud se stane nehoda a nadzemní bazén praskne, vyplaví se několik stovek litrů vody. A ty si do domu ani do kůlny pustit nechcete. Volte tedy místo, kde by mohla voda bezpečně odtéct a neohrozila žádnou stavbu, zvíře nebo lidi (pozor na elektrické vedení).

Zpevnění a příprava půdy

Jak se říká: Dvakrát měř, jednou řež. Abyste získali krásnou kružnici o velikosti svého bazénu, vezměte do ruky velký šroubovák a zapíchněte ho doprostřed na zem. Pak vezměte metr/provázek a trychtýř s pískem, vápnem, nebo jiným viditelným práškem (náš tip: PET lahev udělá stejnou službu jako trychtýř) a udělejte kružnici. Vzdálenost naměřte cca o 50 cm delší, než je průměr bazénu, tzn. 3,5 metru široký bazén = 4metrová kružnice.

Pokud máte doměřeno, je potřeba na místo vybrané pro postavení bazénu položit betonový základ nebo jej co nejvíce vyrovnat a zpevnit. Tomuto procesu se říká nivelace. Odstraní se přebytečná půda, kořeny, kamení i listí a pomocí vodováhy, kolíků a zednického pravítka se půda vyrovná do stejné výše.

Návod na montáž bazénu

Součástí každé objednávky by měl být návod na montáž bazénu. Jednotlivé kroky při stavbě nadzemního bazénu od různých výrobců se mohou mírně lišit, proto vždy dodržujte předepsané pokyny. Obvykle se postupuje následovně:

  1. Připravte si spodní profily - Nasuňte na ně výlisky a spojte je spojovacími díly.
  2. Do nich poté zasaďte stěnu bazénu. Konec plechu by měl být uprostřed výlisku. Stěnu bazénu připevněte šrouby (hlava šroubu musí vždy směrovat dovnitř).
  3. Přes hlavy šroubů aplikujte ochrannou PVC pásku.
  4. Pro ochranu dna doporučujeme zakoupit geotextilní podložku, případně plastovou fólii (doporučujeme upevnit kobercovou lepicí páskou).
  5. Následovat by měla instalace bazénové folie. To už je trochu oříšek, proto si klidně někoho přizvěte na pomoc. Fólii roztahujte uprostřed bazénu, centrujte ji a tahejte ke stěnám. Roztažení musí být opravdu precizní, nikde se nesmí nahromadit větší množství fólie.
  6. Zasuňte na bazénový plech horní profily a doplňte je horními výlisky. Ty umístěte na stejné místo jako ty spodní.
  7. Na výlisky poté připevněte kolmé profily a po nich namontujte vrchní lišty. Pozor ať vám nespadnou při aplikaci do bazénu, mohly by ho poškodit.
  8. Aby byl bazén bezpečný pro všechny, nezapomeňte na spojovací kryty, které se dávají mezi vrchní lišty.
  9. V poslední řadě přichází na řadu skimmer a zpětné trysky. Myslete na to, aby těsnění doléhalo a všechny otvory byly na sobě. Doporučujeme instalovat s napuštěným bazénem maximálně 4 cm pod skimmerem. Teprve až bude vše na svém místě a dobře upevněné, doplňte zbývající vodu do půlky skimmeru.

Tadá! Nadzemní bazén je postavený a vy se už můžete vesele koupat. Pokud se vám zdá celý proces složitý, doporučujeme stavbu bazénu na klíč, případně povolat zkušeného odborníka.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností