Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz

Písková filtrace složí k zachycení nečistot obsažených ve vodě. Využívá k tomu přírodní principy. Bazénová voda prochází přes pískovou filtrační náplň, ve které se mechanické nečistoty zachycují a čistá voda se vrací zpět do bazénu. Filtrační jednotka by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6–8 hodin. U hodně zatěžovaných bazénů nebo při vysokých teplotách vzduchu se doporučuje přefiltrování vody za 3–4 hodiny.

Tímto způsobem se pochopitelně písek zanáší a je nutno jej propírat (k tomu slouží šesticestný ventil). Nastavením ventilu do polohy praní písku změníme směr proudění vody a tím vyplavíme usazené nečistoty do odpadu. Tento proces můžeme opakovat po celou životnost písku, která je v porovnání s jinými filtračními metodami velmi vysoká.

Na trhu je na výběr z několika druhů filtrovacích písků. Jak,ale zvolit ten nejlepší pro váš bazén?

Srovnání:

NEANOMEDIA ZELBRITE PÍSEK DE Kombinace písek a
aktivní uhlí
Charakter Použití trvalé po mnoho let Použití trvalé po mnoho let Náhrada po každém vyprání filtru Náhrada aktivního uhlí častá
Účinnost filtrace Vynikající Dobrá Výborná Výborná
Mechanická filtrace 2-3 microny 15 micronů 5 micronů 15 micronů
Více násobná filtrace ANO NE NE ANO
Odstranění Amoniaku ANO NE NE Částečně
Redukce chloraminu ANO NE NE Částečně
Náročnost na obsluhu Nízká, * jednoduché praní filtru Nízká, *  jednoduché praní filtru Vysoká, praní filtru odstraňuje náplň Vysoká
Provozní náklady Nízké, permanentní filtrační medium Nízké, permanentní filtrační medium Náhrada náplně po každém praní filtru Vysoké

 

 

Písková filtrace se skládá z pískového filtru s manometrem, čerpadla se zachycovačem hrubých nečistot a ovládacího ventilu. Písková filtrace obsahuje ovládací ventil (běžně 4 až 6-ti cestný), který se při vypnutém čerpadle přepíná podle potřeby na filtraci, zpětné praní, vypláchnutí filtru, vypuštění do kanalizace, uzavření či cirkulaci. Náročnost na údržbu pískové filtrace je minimální: písková náplň se propírá standardně jednou za týden (dle zatížení bazénu), výměnu pískové náplně stačí provést jednou za 2 až 4 roky. Písková filtrace má velkou účinnost a umožňuje napojení dalšího příslušenství jako např. solární ohřev nebo bazénové vysavače. Kompletní sety bazénového čerpadla a pískové filtrační nádoby s ventilem.

Ceny těchto filtrací se pohybují řádově v několika tisících. Není to málo, ale vzhledem k tomu, jak dlouho vám bude sloužit takto čištěný bazén, se tato investice vyplatí. Nejdůležitější v životě je zdraví, na to by měl člověk pamatovat. A těžko najdeme pro zdraví lepší čištění bazénu než právě pískovou filtraci. V přírodě funguje čištění vody úplně stejně jako zde - písek zachytává nečistoty a dále proteče pouze čistá voda. S tou lze samozřejmě ještě dále pracovat a například upravovat pH pomocí bazénové chemie, pokud je potřeba.

Při použití pískových filtrací doporučujeme použít také bazénový vysavač (na odsávání větších) a bazénovou chemii (kde je potřeba dodržovat pravidelné dávkování přípravku).

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností