Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz

Písková filtrace složí k zachycení nečistot obsažených ve vodě. Využívají k tomu přírodní principy. Bazénová voda prochází přes pískovou filtrační náplň, ve které se mechanické nečistoty zachycují, a čistá voda se vrací zpět do bazénu. Filtrační jednotka by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6–8 hodin. U hodně zatěžovaných bazénů nebo při vysokých teplotách vzduchu se doporučuje přefiltrování vody za 3–4 hodiny.

Tímto způsobem se pochopitelně písek zanáší a je nutno jej propírat (k tomu slouží šesticestný ventil). Nastavením ventilu do polohy praní písku změníme směr proudění vody a tím vyplavíme usazené nečistoty do odpadu. Tento proces můžeme opakovat po celou životnost písku, která je v porovnání s jinými filtračními metodami velmi vysoká.

Na trhu je na výběr z několika druhů filtrovacích písků, jaký si však zvolit, který bude nejlepší právě pro váš bazén?

Srovnání:

NEANOMEDIA ZELBRITE PÍSEK DE Kombinace písek a
aktivní uhlí
Charakter Použití trvalé po mnoho let Použití trvalé po mnoho let Náhrada po každém vyprání filtru Náhrada aktivního uhlí častá
Účinnost filtrace Vynikající Dobrá Výborná Výborná
Mechanická filtrace 2-3 microny 15 micronů 5 micronů 15 micronů
Více násobná filtrace ANO NE NE ANO
Odstranění Amoniaku ANO NE NE Částečně
Redukce chloraminu ANO NE NE Částečně
Náročnost na obsluhu Nízká, * jednoduché praní filtru Nízká,  jednoduché praní filtru Vysoká, praní filtru odstraňuje náplň Vysoká
Provozní náklady Nízké, permanentní filtrační medium Nízké, permanentní filtrační medium Náhrada náplně po každém praní filtru Vysoké

 


Písková filtrace se skládá z pískového filtru s manometrem, čerpadla se zachycovačem hrubých nečistot a ovládacího ventilu. Písková filtrace obsahuje ovládací ventil (běžně 4 až 6-ti cestný), který se při vypnutém čerpadle přepíná podle potřeby na filtraci, zpětné praní, vypláchnutí filtru, vypuštění do kanalizace, uzavření či cirkulaci. Náročnost na údržbu pískové filtrace je minimální: písková náplň se propírá standardně jednou za týden (dle zatížení bazénu), výměna pískové náplně stačí jednou za 2 až 4 roky. Písková filtrace má velkou účinnost a umožňují napojení dalšího příslušenství jako např. solární ohřev nebo bazénové vysavače. Kompletní sety bazénového čerpadla a pískové filtrační nádoby s ventilem.

Ceny těchto filtrací se pohybují řádově v několika tisících. Není to málo, ale vzhledem k tomu jak dlouho Vám bude sloužit takto čištěný bazén, se tato investice vyplatí. Nejdůležitější v životě je zdraví, na to by měl člověk pamatovat. A těžko najdeme pro zdraví lepší čištění bazénu než právě pískovou filtraci. V přírodě funguje čištění vody úplně stejně jako zde - písek zachytává nečistoty a dále proteče pouze čistá voda. S tou lze samozřejmě ještě dále pracovat a například upravovat pH pomocí bazénové chemie, pokud je potřeba.

Při použití pískových filtrací doporučujeme použít také bazénový vysavač (na odsávání větších) a bazénovou chemii (kde je potřeba dodržovat pravidelné dávkování přípravku).

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností