Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Bazén nebo vířivka?

Čím dál více odborníků v oblasti zdravotnictví a zdravého životního stylu se shoduje na blahodárných účincích vodních koupelí. Stále více lidí nachází v bazénech a relaxačních centrech možností vířivých koupelí relaxaci a odpočinek. Důvodů je hned několik - zdravý životní styl, zvýšení fyzické kondice, rehabilitace, odreagování, apod.

Bazény nám umožňují aktivní formu odpočinku, která je velice příjemná. Samotné plavání výrazně zvyšuje fyzickou kondici, přispívá k podpoře posílení svalstva (především zádového) a zároveň je velice efektivní při snižování hmotnosti. Bazén je také ideálním místem pro vybití nadměrné energie Vašich dětí. U bazénu můžete uspořádat i nevšední party pro Vaše přátele. Bazén může být místem, které můžete kromě klasického plavání a dětských radovánek využít i jako místo pro vodní modifikace sportů jako volejbal, polo, házená apod. Je možno jej vybavit množstvím funkčních doplňků jako např. protiproudem, díky kterému se bazén promění v dokonalý tréninkový nástroj.

Vířivka nabízí pravý opak. Nejedná se totiž o aktivní formu odpočinku, ale především o odpočinek jako takový, který je zaměřen na relaxaci v tonizujících bublinkách. To vše můžete podpořit hudbou z vestavného přehrávače, intimním osvětlením podvodními reflektory, nebo příjemným zvukem vodní kaskády. Pobyt ve vířivce lze obohatit i aromaterapií, o jejíchž blahodárných účincích není pochyb. Vířivka Vám poskytuje relaxaci v soukromí, nebo v kruhu svých nejbližších. Uklidňující účinky této relaxace oceníte především po těžkém a vyčerpávajícím dni. Efektivně odbourává stres a navozuje pocit uvolnění a pohody. Vířivka nabízí možnost prožití nezapomenutelného kouzla okamžiku ať už o samotě, nebo s blízkou osobou.

Bazény i vířivky poskytují spoustu možností pro relaxaci a mnohostranné využití. Každý si určitě najde svůj způsob, jak využít všech předností těchto výrobků, které jsou ideálním a praktickým doplňkem Vašich zahrad, teras, rodinných domů či bytů. Zároveň se stávají moderním a nepostradatelným trendem dnešní doby.

Výdaje spojené s realizací Vašeho soukromého relaxačního centra jsou srovnatelné s cenou zahraniční dovolené. Na rozdíl od dovolené si však budete mít možnost užívat výhody této investice mnohem častěji. Nehledě na to, že se jedná o investici dlouhodobějšího charakteru, jejíž náklady se Vám mnohokrát vrátí v radosti, kterou Vám bazén či vířivka přinese.

Výhody bazénového zastřešení

Stále více lidí si v současné době pořizuje bazény na své zahrady a terasy. Jednou ze základních otázek při realizaci těchto zařízení je jeho zastřešení. Existuje hned několik zásadních důvodů, proč se pro bazénové zastřešení rozhodnout.

Prvním a nejdůležitějším důvodem je bezpečnost. V médiích se již několikrát objevily zprávy ohledně pádu dětí do bazénu a jejich následného utonutí. Této katastrofě lze předcházet právě bazénovým zastřešením. Přední výrobci myslí i na bezpečnost dětí při manipulaci se zastřešením, proto ho osazují bezpečnostními zámky a pojistkami. Z tohoto hlediska je investice do zastřešení bazénu tím nejlepším, co můžete udělat pro bezpečnost svých dětí.

Dalším důvodem je finanční návratnost. V momentě, kdy se rozhodnete pro investici v podobě zastřešení bazénu, můžete si být jisti navrácením této investice, a to hned v několika podobách. V zastřešeném bazénu ušetříte za ohřev vody (teplotní rozdíl vody v zastřešeném a nezastřešeném bazénu je cca 8°C). U zastřešeného bazénu ušetříte také finance spojené s údržbou. Zastřešení totiž zamezuje zanášení bazénové vody hrubými nečistotami (listy, tráva, hmyz apod.). Zastřešení také zabraňuje znečištění bazénové vody drobnými nečistotami, jako jsou pyly, prach, popílek apod. Díky tomu ušetříte finance za výrobky, které čistí a upravují kvalitu vody, a současně ušetříte čas, který byste museli věnovat údržbě bazénu. Tento čas pak můžete využít ke společným chvílím stráveným se svými blízkými.

Pro vyznavače originálního stylu, kterým přijde „obyčejné“ zastřešení příliš fádní, mají přední výrobci v nabídce i několik neobvyklých typů povrchových úprav bazénového zastřešení v rozsáhlé barevné škále např. lakování, dřevodekorování apod. Zároveň si mohou vybrat z mnoha různých modelů, designů, výšek, barev výplní apod.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností