Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz

Vířivky, jinak též vířivé vany, jsou stále žádanějším artiklem našeho e-shopu bazeny.cz. A už při krátkém pohledu na pozitiva, která koupel ve vířivce nabízí, se není vůbec čemu divit.

Uvolnění těla a mysli, odbourání stresu a dokonalá relaxace ve společnosti rodiny a přátel nebo při sledování oblíbeného filmu. Vířivou masáž lze obohatit o aromaterapii nebo chromoterapii – metody, jež využívají léčebné účinky vody v kombinaci s vůněmi a barvami, o jejichž účincích se dočtete zde. To vše si díky moderním vířivkám můžete dopřát jak doma, tak venku na zahradě či terase, a to v létě i v zimě!

Pojďme si nyní představit nejdůležitější kritéria, jež byste při výběru vířivky měli zvážit.

1. Kapacita vířivky

Kolik lidí bude vířivku využívat? To je první otázka, kterou byste si před nákupem vířivky měli položit.

Nejprodávanější jsou vířivky s kapacitou pro 5 nebo 6 osob. Např. oblíbená vířivka BRILIX PENELOPE pro 6 lidí je vybavena 4 sedátky a 2 lehátky pro zcela pohodlnou relaxaci všech zúčastněných.

Pokud jste omezeni prostorem, nezoufejte – vířivku KORA pro 3 osoby díky jejím rozměrům (88 x 210 x 160 cm) umístíte prakticky kamkoli a bez problémů ji pronesete i dveřmi.

Doporučenou nosnost vířivky uvedenou v technické specifikaci však rozhodně nepřekračujte – riskujete tím poškození vířivky i podlahy.

2. Kde bude vířivka stát?

Pouze kvalitní vířivky z odolného materiálu, které pořídíte v našem e-shopu, vám dopřejí kýžený odpočinek pod širým nebem a za každého počasí. Vodní radovánky na zahradě či na terase mají nepochybně jedinečné kouzlo. Díky technologii ohřevu vody můžete vířivku používat i v zimě, při minusových teplotách, kdy svět kolem spí přikryt hlubokým sněhem. Tomuto zážitku se pak jen máloco vyrovná.

Pakliže zahradu nemáte nebo preferujete koupání v soukromí, mezi 4 zdmi, vířivku jednoduše umístíte do interiéru rodinného domu. Snazší bude také její údržba, neboť do ní nenapadá tolik listí, trávy a hmyzu.

TIP: vířivky BRILIX z našeho e-shopu lze vzhledem k jejich rozměrům a hmotnosti poměrně snadno přemístit, a tak je můžete část roku využívat venku, přes zimu uvnitř.

3. Technická výbava

Počet trysek, provedení a pohodlí masážních sedátek a lehátek, možnost sledování filmů či sportovních zápasů, stejně jako koupel hrající, doslova, „všemi barvami“. Vybavení vířivky má důležitý vliv na kvalitu celkového prožitku z relaxace, a před nákupem vířivky si proto pečlivě prostudujte její technické parametry.

Kvalitní vířivka by měla umožňovat masáž zad a páteře, ale i stehen, lýtek a chodidel. Čím více trysek, tím plnohodnotnějších a kvalitnějších účinků se vám dostane. Vybrané modely nabízí přes 90 hydromasážních trysek s různými velikostmi i typy vodního proudu. Chybět by neměly ani trysky pro reflexní masáž chodidel.

Podvodní reflektor a LED osvětlení již dávno není nadstandardním luxusem, ale patří k běžné výbavě většiny vířivek. Za LCD obrazovku s DVD přehrávačem a komfortním dotykovým ovládáním si sice připlatíte, ale vyjdou vás podstatně levněji než před lety.

Ideální je si vířivku před nákupem osobně vyzkoušet, zjistit, jak vyhovuje vašemu tělu, a otestovat si všechny funkcionality.

4. Materiál a design

Vnitřní část vířivky je obvykle vyráběna z kvalitního akrylového materiálu, jenž zajišťuje potřebnou odolnost vůči nízkým teplotám. Vnější část je zpravidla plastová, u dražších vířivek je využíváno dřevo. Samozřejmostí je nerezový rám.

Na bazeny.cz můžete vybírat z velkého počtu vířivek v různých barevných odstínech, které bez potíží zakomponujete do interiéru domova, terasy i zahrady. Vířivka s panely, jež věrně imitují dřevo, dokonale zapadne do venkovního prostředí.

5. Provozní náklady

Výkon čerpadla a ohřívadla mají značný vliv na to, kolik vás bude provoz vířivky ročně stát. Rozdíly ve spotřebě jsou u jednotlivých vířivek nemalé, a proto tyto položky v technologickém popisu nepřehlédněte. Provozní náklady levné vířivky totiž mohou brzy překročit její pořizovací náklady a zdánlivě výhodný kup se může nepříjemně prodražit.

Vířivka, anebo raději bazén?

V neposlední řadě je dobré zvážit i to, zda se vám přeci jen nevyplatí investovat do venkovního bazénu. Třebaže jde o finančně i co do realizace náročnější projekt, bazén přeci jen nabízí víc.

Pokud vy a vaše děti ve vodě rádi nejen relaxujete, ale i plavete, hrajete hry a sportujete, bazén je pravděpodobně rozumnější variantou. Díky modernímu příslušenství pro bazény, jako jsou protiproudy, si v bazénu budete moci užívat jak kondiční plavání, tak vodní masáž.

Vířivky nadále zůstávají cenově dostupným zdrojem odpočinku, elánu a zdraví, které si budete moci dopřát v pohodlí domova i pod venkovní oblohou, kdykoli se vám zachce.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností