Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Nebaví vás každoroční zazimovávání bazénu? Neradi se na podzim loučíte s koupací sezónou? Máme pro vás dobrou zprávu – kombinace bazénového zastřešení a tepelného čerpadla prodlouží vaše vodní radovánky v bazénu či vířivce na 12 měsíců v roce! A zimní koupání v bazénu je trendem, jemuž přichází na chuť stále více Čechů.

Jaké „plusy“ má koupání při minusových teplotách?

„Ale proč bych, proboha, měl lézt do bazénu zrovna v zimě?“, možná se oprávněně ptáte. Vodní relaxace s výhledem na zasněženou zahradu je výjimečná a zcela návyková aktivita, ať patříte mezi majitele bazénu, nebo vířivky. V chladných měsících navíc přináší pobyt ve vodě řadu zdravotních benefitů, o kterých ví každý otužilec svoje. K blahodárným účinkům patří především: posílení imunity, uvolnění svalstva, zlepšení krevního oběhu, ale i psychická vyrovnanost.

Jak přizpůsobit bazén a vířivku k celoročnímu užívání

Zimní koupel určitě nemusí být adrenalinovým zážitkem, při němž se proměníte v kostku ledu… Základem je kvalitní zastřešení bazénu, které je nutné doplnit tepelným čerpadlem. Tímto je zajištěna tepelná izolace prostoru, a především ohřev vody. Kombinace obojího vám navíc dopřeje příjemnou teplotu vody nejen v chladných měsících, ale též v letních vedrech, jelikož čerpadlo umí vodu také ochladit. Speciální zastřešení pro vířivky pak potěší všechny vodní labužníky, kteří budou moci relaxovat jak s letním drinkem, tak se svařeným vínem v rukou a výhledem na zimní krajinu. 

A pakliže patříte k těm gurmánům, kteří si stejně rádi užívají uvnitř bazénu jako na jeho břehu, určitě využijete karbonový infrazářič pro ještě efektivnější vytápění zastřešeného prostoru. Nutno dodat, že pro celoroční užívání jsou, vzhledem k velikosti vytápěného prostoru, ekonomičtější a vhodnější vířivky a menší bazény.

Vířivá masáž v zimní zahradě

Milovníci zahradničení a vody jistě uvítají oblíbenou variantu – zakomponování vířivky do prostoru zimní zahrady. Nutné je však zaopatřit dostatečné větrání a zastínění, jinak by mohlo dojít během léta k přehřívání. Nezbytné je také nasadit takové sklo, které zabrání úniku tepla v zimě a přílišnému horku v létě. Konečný

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností