Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Jedná se o elektronické bezpečnostní zařízení, které lze připevnit na okraj každého bazénu. Bazénový alarm má za úkol hlídat pohyb hladiny vody po celou dobu, kdy není bazén používán. Bazénový alarm spustí hlasitý poplach v případě, že dojde k pádu osoby, zvířete nebo předmětu těžšího než 8 kg do bazénu. K této detekci pádu dochází maximálně do 10 sekund.  Bazénový alarm je bezdrátově propojen se sirénou, kterou je tedy možné umístit například kdekoliv v domě. Veškerá nastavení a ovládání bazénového alarmu se provádějí přes dvě ovládací tlačítka. Ty jsou konstruována tak, aby nedovolila dětem odstavení alarmu.

V případě, že se chce v bazénu opět někdo koupat, bazénový alarm lze jednoduše deaktivovat nastavením do režimu koupání. Při tomto nastavení bazénový alarm ignoruje jakékoliv pohyby hladiny. Z režimu koupání se bazénový alarm automaticky (či manuálně) přepne do režimu hlídání do několika minut od uklidnění hladiny vody v bazénu.               

Bazénový alarm je možné použít v libovolném bazénu. Bývá pevně uchycen k hraně bazénu a jeho detektor se dotýká hladiny vody. Dokáže ohlídat bazén pravidelného tvaru až o velikosti 50-60 m2. Pokud by byl bazén větší nebo měl příliš složitý tvar a vodní vlna se díky tomu nemohla zcela rozšířit, je vhodné použít bazénových alarmů více. V případě nadzemního bazénu s tenkým okrajem je potřeba řešit uchycení alarmu individuálně. Bazénový alarm nevyžaduje instalaci rozvodů elektřiny, protože je napájen bateriemi. Proto není třeba přivádět žádné kabely ani nehrozí úraz elektrickým proudem. Detektor má nastavitelnou trubici, která dovoluje přizpůsobit alarm výšce hladiny bazénu.

Spolehlivá a hlavně rychlá detekce závisí na tvaru bazénu a správném umístění bazénového alarmu. Ten by měl být umístěn tak, aby k němu vedla od všech krajů přímá cesta po hladině. V této cestě by neměl být žádný pevný předmět, který by bránil pohybu hladiny.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností