Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Bazénový protiproud je jedním z nejoblíbenějších doplňků bazénů. Umožní Vám plavat, aniž byste se museli v bazénu neustále otáčet. Protiproud Vám zpříjemní požitek z plavání a Vy již nemusíte navštěvovat veřejná koupaliště, abyste si aktivně zaplavali. Nemusíte se tak o jedinečné chvilky relaxace s nikým dělit, zlepšíte si fyzickou kondici a nadšené budou jistě i Vaše děti.

V současné době patří protiproud do bazénu k běžné výbavě. Pořizují si ho především ti, jež chtějí v soukromí něco dělat pro své zdraví a tělo, aniž by museli navštěvovat přeplněné plovárny a veřejné bazény. Pokud nevíte, jaký bazénový protiproud zvolit, inspirujte se např. u společnosti ALBIXON, která se specializuje právě na bazény, zastřešení a bazénové příslušenství.

Bazénové protiproudy se dělí na zabudované a závěsné. Zabudovaný protiproud je vhodný pro bazény, které jsou zapuštěné do země. Tento protiproud by se měl pořizovat již v rámci výstavby bazénu, protože se montuje do bazénové stěny. Lze vybrat také libovolný design přední části. Zabudovaný protiproud se skládá z výkonného čerpadla (2,2 – 4,7 kW), spojovacích armatur velké světlosti, uzavíracích ventilů, pneumatického tlačítka spínání protiproudu, přisávání vzduchu a elektropneumatického ovládání.

Druhým typem protiproudu je protiproud závěsný, který je vhodný jak pro zapuštěné, tak pro nadzemní bazény. Závěsné protiproudy lze snadno instalovat i do již postavených bazénů a jeho zprovoznění je velice jednoduché. Jako příslušenství se k oběma typům protiproudů dodávají také speciální nástavce, které slouží jako masážní prostředky.

TIP: Před pořízením bazénového protiproudu byste se měli zamyslet nad tím, za jakým účelem si protiproud pořizujete. Bazénové protiproudy s průtokem do 40 m3/h jsou ideální pro lehké plavání nebo masáže. Svým výkonem jsou tak vhodné pro všechny běžné uživatele, tedy i pro děti. Silnější protiproudy s průtokem 40 m3/h a více by měli volit zdatnější plavci, kteří chtějí intenzivně zdokonalovat své plavecké schopnosti.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností