Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Protiproudy slouží k prodloužení délky bazénu a vytváří velmi silný proud vody a vzduchu, proti kterému se plave. Vytváří podobný pocit, jako když plavete proti proudu v řece, s tím rozdílem, že v bazénu lze proud vody podle potřeby regulovat. Protiproudy jsou zabudované nebo závěsné pro dodatečnou montáž. Jako příslušenství se dodávají speciální nástavce, které slouží jako masážní prostředky.

Zabudované protiproudy se instalují do šachty vystavěné u bazénu. Protiproud je sestaven z výkonného čerpadla (2,2 - 4,7 kW), spojovacích armatur velké světlosti, uzavíracích ventilů, čela protiproudu, pneumatického tlačítka spínání protiproudu, přisávání vzduchu a elektropneumatického ovládání.

Tryska se umisťuje do čelní stěny bazénu (většinou na kratší stranu, pokud možno naproti skimmeru a schůdkům) tak, aby byl plavec při plavání vzdálen od stěny alespoň 1,5 m. Některá zařízení umožňují regulovat intenzitu proudu vody a přisávání vzduchu prostřednictvím trysek. Výkonové čerpadlo může být zabudované ve stěně bazénu nebo odděleně umístěno v šachtě (pokud možno co nejblíže k bazénu, aby se cestou neztrácel výkon tohoto zařízení), případně integrované do schůdků.

Existují i mobilní závěsná zařízení s tryskou, případně i s osvětlením. Tyto protiproudy se umisťují na ochoz bazénu. Nevýhodou je jejich nižší výkon a prostorové umístění nad ochozem. Výhodou je pak možnost dodatečné montáže na stávající bazény.

Velmi důležitý je výkon protiproudů. Na trhu jsou protiproudy o výkonu 24-88 m3/h s rychlostí proudící vody kolem 25 km/h. Minimální doporučený výkon čerpadla pro plavání je 60 m3/h. Veškeré ovládání je realizováno pneumatickým vypínačem přímo z bazénu nebo dálkovým ovladačem. Některé protiproudy se dají také kombinovat současně s masážní tryskou.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností