Po–Pá 8.00–17.00 h
BAZENY.cz

Desinfekční ionizátor je zařízení, které umožňuje údržbu bazénové vody s 90% úsporou chlóru nebo podobných látek na desinfekci bazénové vody.Desinfekční ionizátor pracuje na bázi řízeného uvolňování iontů mědi, stříbra a zinku, které ničí bakterie a řasy. Pracuje v součinnosti s filtrační jednotkou, kde jsou instalovány elektrody uvolňující ionty mědi, stříbra a zinku do přívodního potrubí. Před uvedení do provozu je nutné bazénovou vodu upravit na níže uvedené hodnoty:

Kyselost vody     pH 6,8 - 7,4
Alkalita     80-120 ppm
Cl    0,3 - 0,1 mg/l


Elektrická instalace přístroje

Přístroj je umístěn v plastové skříňce, která má krytí IP 40, která chrání před odstřikem vody, ale není vodotěsná. Tento přístroj musí být instalován na suchém místě, mimo dosah povětrnostních podmínek a mimo přímé sluneční záření. Připojení el. proudu AC 230 V se provede připojením na řídící jednotku, která ovládá funkce filtračního čerpadla bazénu. To znamená, pokud pracuje filtrační čerpadlo, je zapnut přístroj, pokud filtrační čerpadlo je vypnuto, musí být vypnut i desinfekční ionizátor. Příkon el.proudu pro přístroj je max. 3 VA a tudíž můžeme přístroj zapojit na jistič, který chrání motor filtrační jednotky. Výstup pro elektrody z přístroje je ukončen dvěma konektory, které se vsunou na koncovky elektrod umístěné na nádobce. Délka přívodu pro elektrody může být podle potřeby prodloužena na délku až 15 metrů při zachování průřezu vodiče 2 x 0,5 mm.

  • Po 1. týdnu provozu přístroje snížíme Cl na 50 % a provedeme kontrolu pH bazénové vody (popřípadě upravíme na výše uvedené hodnoty).
  • Po 2. týdnu provozu přístroje snížíme Cl na 25 % původní dávky a provedeme kontrolu pH a alkality bazénové vody.
  • Po 3. týdnu provozu přístrojemůžeme snížit dávku Cl na hodnotu 0,1 mg/l a opět provedeme kontrolu hodnoty pH a alkality vody v bazénu. Po této 3týdenní provozní době přístroj plně nahradí 90 % běžného obsahu Cl a jiných obdobných chemických látek, které jsou nutné pro údržbu bazénové vody.

Technické údaje:

Napájecí napětí 230 V AC
Příkon max. 3 W
Krytí IP 40
Třída ochrany I
Max. délka kabelu pro elektrody 15 m


Přístroj je schválen státní zkušebnou EZU

Více užitečných informací naleznete zde. 

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností