Po–Pá 8.00–15.00 h
BAZENY.cz
Ještě před pořízením bazénu před vámi stojí hned několik rozhodnutí. Kam bazén umístit? Kolik do něj chcete investovat? Jak bude bazén velký? A je lepší zvolit bazén zapuštěný nebo nadzemní? Všechny tyto faktory je nutné zvážit dlouho dopředu. Níže si vysvětlíme rozdíly mezi těmito typy bazénů. 
 

Zapuštěný bazén

Největší výhodou zapuštěných bazénů je dlouhá životnost a jejich moderní designMáte malé děti? Zapuštěný bazén je pro vás vhodnější, protože tento typ bazénu děti jen tak nerozbijí. Oproti nadzemnímu bazénu vám zhodnotí nemovitost a perfektně zapadne do vaší zahrady. Jedná se tak o elegantní řešení s rozměry na míru. Zapuštěný bazén také můžete doplnit o designové zastřešení, které vám uchová vodu čistou a příjemně teplou. Můžete si k němu pořídit škálu příslušenství.

+ Dlouholetá životnost
+ Zhodnotí vaši nemovitost
+ Design
+ Vysoká odolnost
+ Jednodušší údržba
+ Větší možnost příslušenství
 

Přelivový bazén
 

Nadzemní bazén

U nadzemních bazénů se musíte v první řadě smířit s nižší hloubkou vody. Jedná se spíše o ochlazovací bazének a místo, kde se vyřádí vaše děti. Nevýhodou je, že konstrukce nadzemních bazénů může být náchylnější k poškození, zejména dětmi. Kromě nižší hloubky mají nadzemní bazény omezený výběr velikostí a designů. Nelze si tak bazén objednat na míru a přizpůsobit ho svým přesným požadavkům. Životnost nadzemních bazénů je také obecně kratší a mohou se stát spíše dočasným řešením na několik sezón. Navíc, esteticky nemusí zapadat do designu vaší zahrady a může tak narušovat celkový výhled. Je tedy třeba pečlivě zvážit všechny tyto faktory před rozhodnutím se pro pořízení tohoto typu bazénu.

Nadzemní bazén

 

- Kratší životnost
- Nesplyne s okolním terénem
Nižší odolnost materiálu a konstrukce
- Menší výběr příslušenství
- Náročnější údržba

 

V dalším článku vám pomůžeme se správným výběrem bazénu.
Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností