eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Nadzemní vs. zapuštěné bazény. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Když si chcete pořídit bazén, stojí před vámi hned několik rozhodnutí. Kde bude bazén stát? Kolik do něj chcete investovat? Jak bude bazén velký? A budete mít bazén zapuštěný do země nebo nadzemní? Všechny tyto faktory je nutné zvážit patřičně dlouho dopředu. A právě s rozhodnutím, jestli je pro vás lepší pořídit si bazén nadzemní nebo do země, vám pomůžeme v tomto článku.

nadzemní bazénNadzemní bazén: výhodná cena a snadná instalace

Pokud se chcete ve svém bazénu osvěžit nebo jej pořizujete hlavně pro děti, může pro vás být ideální právě menší nadzemní bazén. Nejen, že pořizovací cena nadzemních bazénů je nižší než u bazénu zapuštěných, ale určitě oceníte i méně práce s montáží. Nadzemní bazény totiž nepotřebují velké stavební úpravy.

Naše nadzemní bazény jsou vyrobeny ze speciálního pozinkovaného plechu ošetřeného nátěrem. Pro větší stabilitu bazénu slouží vertikální vzpěry a pro vaše pohodlí zase vrchní lišty. Vnitřní fólie bazénů bývá většinou světle modrá a v tomto případě nejsme ani my výjimkou. Do bazénu se jednoduše dostanete pomocí bezpečnostních schůdků z odolného materiálu, které vám vydrží několik sezón. 

U nadzemních bazénů se ale musíte smířit s nižší hloubkou vody. Pokud jste příznivci potápění a plavání na delší vzdálenosti, nadzemní bazény nejsou pro vás úplně to pravé. Taky se musíte spokojit s tím, že nadzemní bazén asi úplně elegantně nesplyne s vaší zahradou, na druhou stranu se ale sníží i vaše šance na uklouznutí a spadnutí přímo do vody – vyšší konstrukce vás zachytí. 

Zapuštěný bazén: elegantní řešení s rozměry na míruzapuštěný bazén

Největší výhodou zapuštěných bazénů je možnost výběrů jejich rozměrů přesně na míru.  Můžete si tak vybrat z bazénů různě hlubokých, ale i dlouhých, což obzvlášť potěší nadšené plavce. Bazén také perfektně zapadne do krajiny – nebude rušit váš dojem ze zahrady

A z jakých materiálů se do země zapuštěné bazény vyrábějí? Můžete si pořídit třeba skimmerový bazén z materiálu ALBISTONE, který je zdravotně nezávadný, velice odolný a vydrží až 50 let v super stavu. Stejně tak je k dispozici i bazén s přelivem, který se může pochlubit velmi efektivním čistícím a cirkulačním systémem., i ten je z materiálu ALBISTONE.  Samozřejmě si můžete vybrat i fóliový bazén. Ten funguje na principu vypláštění skeletu těžkou fólií, mezi výhody fóliových bazénů patří odolnost proti bakteriím a plísním.

Mezi nevýhody zapuštěných bazénů patří vysoké pořizovací náklady a složitější instalace, ke které jsou nutné značné stavební úpravy. Také platí, že čím rozlehlejší bazén a větší hloubka, tím je bazén méně vhodný pro děti. K zapuštěným bazénům také snadněji seženete kvalitní zastřešení přímo na míru.  

 

Související články

frame-scrollup