Po–Pá 8.00–16.00 h
BAZENY.cz

Důležité je tedy vše náležitě zvážit a vybrat takový bazén, který bude splňovat všechny nároky a požadavky, a zároveň bude vyhovovat Vašim možnostem a potřebám. Bazény umožňují aktivní formu odpočinku. Plavání výrazně zvyšuje fyzickou kondici, přispívá k posílení svalstva a zároveň je velice efektivní formou snižování hmotnosti. Bazén je také ideálním místem pro vybití nadměrné energie dětí, či pro společenská setkání.

Cenově nejpřijatelnější jsou bazény nadzemní. Ty jsou však většinou pouze dočasným řešením a jejich konstrukce není příliš estetická. Takovéto bazény se také podstatně hůře zastřešují než bazény zapuštěné do země. Na druhou stranu stavba těchto bazénů nevyžaduje téměř žádnou přípravu, mají nízkou pořizovací cenu a jednoduchou montáž.

Pokud chcete, aby Vám venkovní bazén vydržel opravdu mnoho let bez dalších potenciálních nákladů, je pro Vás ideální samonosný, venkovní bazén. Tyto bazény jsou částečně nebo úplně zapuštěny do okolního terénu. Pořizovací cena je srovnatelná jako u nadzemních bazénů, ale životnost mají několikanásobně vyšší. Minimální jsou také prostředky, vložené do případných oprav.

Jaký tvar bazénu zvolit?

Na základě vkusu, finančních možností i umístění bazénu je třeba se rozhodnout, jaký tvar bazénu zvolit – zda čtverec, obdélník, elipsu, kruh, nebo atypický tvar. Dostupné materiály používané pro výrobu venkovních bazénů jsou totiž na takové technologické úrovni, že umožňují výrobu takřka libovolného tvaru.

Pochopitelně každý design má své výhody i nevýhody. Klasický oválný, obdélníkový či kruhový bazén je určen těm, co vyznávají praktičnost. Jelikož se jedná především o funkční bazény. Naopak netradiční tvary bazénů Vám mohou poskytnout překvapivě velkou vodní plochu i při zdánlivě nepříznivých prostorových podmínkách. Takový venkovní bazén se pak může stát designovou dominantou Vaší zahrady.

 
 
 
 
Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností