eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Konec zimy – ideální období pro pořízení bazénu

Výběr správneho bazénuPlavání patří mezi oblíbené tělesné aktivity pro všechny věkové skupiny. Bazenové hrátky jsou doporučovány dětem, dospělým, i starším osobám pro utužení zdraví i v rámci rehabilitačních procesů po mnoha onemocněních a úrazech. Nezatěžuje organismus jako jiné sporty a vodní prostředí pomáhá uvolňovat svalstvo.

Plavání také otužuje, zlepšuje dýchání, tělesnou kondici i celkovou koordinaci pohybu. A v neposlední řadě jsou vodní radovánky skvělou relaxací a odreagováním.

Pokud jsme zvážili všechny aspekty a rozhodli jsme se investovat do výstavby vlastního bazénu, musíme se seznámit i s jeho provozem. Bazén znamená totiž také poměrně náročný koníček (finančně i časově)v ohledu péče o vodu a technologie či vytápění vody. Musíme se seznámit s principy mechanické filtrace a údržby bazénu a s prostředky bazénové chemie.

Výhody osobního bazénu

údržba bazénuBazén se stane kouzelným místem, které se nám za péči odvděčí mnoha vzpomínkami na příjemně strávené chvíle s rodinou a přáteli, vrátí nám fyzickou zdatnost a psychickou pohodu. U bazénu můžeme trávit volné chvilky, nebo dlouhá odpoledne či večery. Bazén lze vybavit nejrůznějšími doplňky, jako jsou podvodní osvětlení nebo protiproud, který umožňuje plavání i v rozměrově malém bazénu.

Skokanský můstek nebo skluzavky uvítají pro své skotačení děti. Řadu doplňků lze dokoupit dodatečně, jsou mobilní a snadno se instalují. Pokud s nimi počítáme už při výstavbě, můžeme je nechat zabudovat přímo do konstrukce bazénu.

Sezónu ve venkovním bazénu si také můžeme prodloužit díky zastřešení bazénu, nebo vybudováním stálého pavilonu, kdy se bazén stává součástí domu.

Náš bazénový seriál Vám nabízí základní informace, které se vám můžou hodit.

Související články

frame-scrollup