Po–Pá 8.00–16.00 h
BAZENY.cz

Jestliže jste se rozhodli pro koupi bazénu, je nezbytné se zamyslet nad jeho správným výběrem. Je důležité vše náležitě zvážit a vybrat takový bazén, který bude splňovat všechny požadavky a zároveň bude vyhovovat Vašim potřebám a možnostem. Bazén je dlouhodobá a nemalá investice, proto je důležité jeho výběr neuspěchat. Bazény umožňují aktivní formu odpočinku. Plavání výrazně zvyšuje fyzickou kondici, přispívá k posílení svalstva a zároveň je velice efektivní při snižování hmotnosti. Bazén je také ideálním místem pro vybití nadměrné energie Vašich dětí, či pro pořádání večírků. Bazén můžete vybavit velkým množstvím funkčních doplňků jako třeba protiproud, díky kterému se bazén promění v dokonalý tréninkový nástroj.

Nejprve si před výběrem položte základní otázky:

Kdo a jak bude bazén užívat?
Co od bazénu vlastně očekáváte?


Jak vybrat správný typ bazénu?

 

Zapuštěné bazény

Jestliže chcete venkovní bazén, který by Vám vydržel opravdu mnoho let bez dalších potenciálních nákladů, je pro Vás ideální bazén, který je vyroben z homogenních kopolymerů (materiály z kategorie plastů s certifikací pro pitnou vodu, které jsou specificky upraveny a vyrobeny právě pro bazény a vodní nádrže), které zaručí Vašemu bazénu dlouhou životnost, stálobarevnost a odolnost. Pořizovací cena je sice vyšší oproti nadzemnímu bazénu, ale oproti nim mají lepší materiál a díky kterému vyznačují dlouhou životností. Výhodou je i to, že si tyto bazény můžete libovolně rozšířit instalací funkčních doplňků, jako např. světlem, protiproudem, vestavným schodištěm a nejen to.

Nadzemní bazény

Nejlevnější bazény jsou bazény nadzemní. Jsou však pouze dočasným řešením a je nutné počítat s tím, že se s tímto bazénem budete muset po čase rozloučit, případně vynaložit nemalé finanční prostředky na jeho opravy. Jejich konstrukce není příliš estetická. Takovéto bazény se také podstatně hůře zastřešují než bazény zapuštěné do země. Na druhou stranu stavba těchto bazénu nevyžaduje téměř žádnou přípravu, mají nízkou pořizovací cenu a jednoduchou montáž.

Vypláštěné bazény

Fólie dodá vašemu bazénu dokonalý vzhled a stane se z něho přepychové místo na vaší zahradě. Metodu vypláštění za použití těžké bazénové fólie lze s úspěchem použít i pro rekonstrukce původních bazénových skeletů. Rekonstruovat se takto dají nejen betonové bazény, ale i bazény starších plastových skeletů. Výhodou vypláštění je, že si můžete vybrat jakýkoliv tvar bazénu dle fantazie, samozřejmostí je velký výběr vzorů folií. Další výhodou je, že samotná fólie je odolná vůči UV záření.

 

Nejlevnější bazény jsou bazény nadzemní. Jsou však pouze dočasným řešením a je nutné počítat s tím, že se s tímto bazénem budete muset po čase rozloučit, případně vynaložit nemalé finanční prostředky na jeho opravy. Jejich konstrukce není příliš estetická. Takovéto bazény se také podstatně hůře zastřešují než bazény zapuštěné do země. Na druhou stranu stavba těchto bazénu nevyžaduje téměř žádnou přípravu, mají nízkou pořizovací cenu a jednoduchou montáž.

Jestliže chcete venkovní bazén, který by Vám vydržel opravdu mnoho let bez dalších potenciálních nákladů, je pro Vás ideální bazén, který je vyroben z homogenních kopolymerů (materiály z kategorie plastů s certifikací pro pitnou vodu, které jsou specificky upraveny a vyrobeny právě pro bazény a vodní nádrže). Homogenní kopolymery zaručí Vašemu bazénu dlouhou životnost, stálobarevnost a odolnost. Pořizovací cena je sice vyšší oproti nadzemnímu bazénu, ale oproti nim mají lepší materiál a díky kterému vyznačují dlouhou životností. Výhodou je i to, že si tyto bazény můžete libovolně rozšířit instalací funkčních doplňků, jako např. světlo, protiproudem, vestavným schodištěm atd. V případě, že se rozhodnete pro zastřešení venkovního bazénu, nabízíme k výběru širokou škálu modelových řad a designů zastřešení (podívat se modely).

Železobetonový bazén - jedná se o bazén s takřka neomezenou životností, ale stavební příprava a pořizovací náklady jsou mnohem vyšší než u zapuštěných bazénů. Dodávané příslušenství pro tyto typy bazénů je rovněž ekonomicky náročnější.

Kam je nejlepší bazén umístit?

Tvar, velikost a rozměry bazénu se odvíjí především od prostorových možností. Proto je důležité si ujasnit, kde přesně má být bazén umístěn. Současně dostupné technologie výroby bazénu umožňují umístění bazénu i do svažitého terénu. Bazény mohou být i jen částečně zapuštěny do země. Při výběru ideálního umístění pro Váš bazén je důležité počítat s několika technickými detaily. Je nezbytné počítat s prostorem pro umístění bazénové technologie. Doporučuje se její umístění v bezprostřední blízkosti bazénu.

Pro tyto účely je třeba vyčlenit prostor o průměru cca 150 cm. Také je potřeba myslet na zajištění přívodu elektrické energie. Dále je důležité kalkulovat s prostorem pro případné umístění prvků, které budou zajišťovat dostatečné soukromí při užívání bazénu. Tato situace se řeší např. instalací zídky nebo živého plotu. Bazén by měl být umístěn na slunném místě, nejlépe tam, kam sluneční paprsky dopadají celý den z důvodu přirozeného solárního ohřevu vody, který šetří energii.

Jakou zvolit hloubku bazénu?

Je důležité zvolit i dostatečnou hloubku bazénu. Standardní hloubky bazénů na trhu jsou 1,2 nebo 1,5 metru. Při hloubce 1,2 metru můžete počítat s rychlejším ohřevem vody v bazénu. Plánujete-li bazén využívat ke skokům do vody, je ideální volbou bazénová hloubka 1,5 metru. Mějte také na paměti, že je rozdíl mezi hloubkou bazénu a výškou vodního sloupce.

Výška vodního sloupce je obvykle o 7-10 cm nižší než jeho hloubka. Pro variabilní volbu výše hladiny vody Vám specializovaní výrobci v oboru nabízejí možnost instalace 2 skimmerů. Díky tomu je možno využívat bazén napuštěný na hloubku 1,2 metru pro malé děti a pro ostatní využití prostým přepojením mezi skimmery dopustit bazén na hloubku 1,5 metru.

 

 
Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností