eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Trysky ve vířivkách

Whirpool je označení pro vířivou masáž založenou na cirkulaci vody, která proudí prostřednictvím oběhového čerpadla do trysek umístěných ve stěnách bazénu či vířivky. Pro správný účinek je důležité rozmístění (obvykle v oblasti dolních končetin, horní poloviny těla a na zádové partie, vždy minimálně po dvou) a nastavitelnost trysek, aby bylo možné řídit směr a intenzitu masážního proudu.

 

vířivka napuštěná vodouAirpool (airmasáž) je systém perličkové podvodní masáže, který využívá účinku proudění vzduchu do vody ze vzduchových trysek ve dně vířivky. Stlačený vzduch je do trysek přiváděn z kompresoru a je předehříván na 35 – 45°C. Pro odpovídající masážní a relaxační účinky musí být směs vody a vzduchových bublinek co nejbohatší. U některých systémů se pro větší terapeutický efekt proudy přiváděného vzduchu obohacují kyslíkem.

Turbopool (označované také jako magic nebo combipool) je kombinací obou zmíněných masážních způsobů doplněný o řadu důmyslných funkcí podle požadavků uživatele. Léčebný účinek vodní masáže je rozšířen o specifické působení předehřátého vzduchu, který je vháněn soustavou drobných, speciálně řešených injektorů do vířivky. Předehřátý vzduch napomáhá lokálnímu prokrvení tkáně v místě cílené aplikace a tím zvyšuje terapeutický účinek masáže.

K účinným formám vodních masáží patří rovněž tzv. bioenergetické hydromasáže, jejichž nosiči jsou voda a vzduch a které využívají kombinace účinků aromaterapie, chromoterapie a případně relaxační hudby.trysky ve vířivce

Aromaterapie je založena na dávkování vonných olejových esencí do vody, používaných jak ke zpříjemňujícím, tak i léčebným účelům.

Chromoterapie využívá náboj energie, který se nalézá ve světelných vlnách. Vlnové délky spektra bílého světla působí na tělo prostřednictvím pokožky a sítnice. Působení jednotlivých barev a jejich kombinací na lidskou psychiku umožňuje relaxační účinek hydromasáže.

Muzikoterapie neboli terapie hudbou je provozována již po tisíce let na celém světě a v dnešní době se používá při řadě léčebných metod, od profylaxe bolesti k analgezii, od uklidňování k uvolňování. Voda podporuje přenos hudebních vibrací, které účinně dosahují na pokožku. Od těchto terapií se odvíjejí nejpoužívanější programy bioenergetické hydromasáže, k nimž patří zejména relaxační, tonizující, osvěžující a anticelulitické programy.

Související články

frame-scrollup