Značkový e-shop bazénového specialisty č. 1 v ČR

Čerpadla

Všude je možné najít mnoho článku na téma čerpadel, ale aby jste vědeli o čem jsou, přečtite si základní informace

Použití

Pouze pro cirkulaci vody v bazénech.

Elektrické připojení

Připojení čerpadla musí být provedeno kvalifikovaným elektrikářem. Přívod musí být vybaven proudovým chráničem s vypínacím bezpečným bazénové čerpadloproudem 30 mA. Napájecí napětí musí odpovídat provoznímu napětí uvedenému na typovém štítku s tolerancí ±5 %. Při neodborně provedeném připojení odpadá nárok na garanci.

Provoz

Před uvedením čerpadla do provozu naplníme předfiltr do výše sacího hrdla vodou namažeme těsnící kroužek víka při každém sejmutí víka silikonovou pastou. Zapneme motor, čerpadlo začne nasávat. Nasávací doba závisí na sací výšce a na vzdálenosti od bazénu. Přiměřená doba nasávání je pět minut.

Údržba

Filtrační koš by se měl pravidelně vyjmout a důkladně vyčistit. Čerpadlo by se nemělo zásadně spouštět bez nasazeného filtračního koše. Čerpadlo je dimenzováno na dlouholetý bezporuchový provoz bez údržby. Při poruše spočívá příčina převážně na pohyblivé části čerpadla.

Pozor! Před prováděním údržby zásadně vypneme proudové napájení.

Uložení přes zimu

Čerpadlo chraníme před mrazem. Demontujeme všechny zátky a hadice a necháme vytéci všechnu vodu. Zátky uchováváme ve filtračním koši. V chladných ročních obdobích skladujeme čerpadlo v suché a teplé místnosti. Čerpadlo nezakrýváme plastovými foliemi, aby se zabránilo škodlivé kondenzaci. Pokud je čerpadlo namontováno pevně na místě a vodu není možno vypustit, pak ochranu proti zamrznutí čerpadla nabízí roztok 40 % propylen-alkoholu a 60 % vody (působí do -46 °C). Nepoužíváme prostředky jako například polypropylenglykol, protože jsou vysoce jedovaté a mohou poškodit čerpadlo.

Technická data

maximální tlak v systému 2 bar
maximální teplota 35 °C
napětí 230 V
krytí I P44
třída izolace F
hmotnost/typ
031 8,6 kg
051 9,5 kg
071 10,6 kg
101 11,5 kg
hladina hluku nižší než 70 dB

 

Více informací o čerpadlech se můžete dozvědět v našem bazénovém seriálu.

 

Související články

frame-scrollup