eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Vířivka v zimě: žádný problém, naopak vás udrží ve skvělé kondici

Počasí není vždy ideální, zvláště pak na jaře, kdy se běžně pomalu začíná rozjíždět koupací sezóna. Těšíte se, že opět budete trávit volné chvíle v bazénu nebo vířivé vaně, ale počasí vám v tom vytrvale brání. Představte si, že byste se vůbec nemuseli ohlížet na rozmařilost počasí. Užít si relaxování třeba ve vířivce byste mohli každý den, každou chvíli, po celý rok, a to zcela bez ohledu na aktuální počasí nebo teplotu. Konečně by vás a vaše děti nic nebrzdilo v užívání si vodních radovánek naplno.

Hýčkejte si svoje zdraví a nenechte se omezovat počasímprázdná vířivka

Právě zimní měsíce nás nejvíce vyčerpávají. O to více, pokud pracujete venku i přes zimu. Zima nám neposkytuje dostatek přirozených aktivit k odreagování se, k relaxaci po náročném a stresujícím dni v práci. Provozovat můžeme jen minimum sportů, a to nám rozhodně na zdraví nepřidává – zvlášť pokud jste zvyklí sportovat během jarních a letních měsíců. Zajímavým způsobem relaxace jsou v tomto období vířivky, navíc nás udrží v kondici.

  • výrazně napomáhají při boji se stresem a zkvalitňují spánek
  • celkově uvolňují napětí ve svalech, zbavují nás úzkosti ze stresu a zlepšují krevní oběh
  • prokazatelně posilují náš imunitní systém, snižují tak riziko onemocnění
  • ulevují bolavým kloubům a zbavují nás bolesti v nich
  • skvěle nás udrží v kondici i během zimních měsíců

Víte, že vířivá vana byla nejdříve využívána jako skutečný léčebný doplněk? Velmi rychle si po svém sestrojení v 60. letech 20. století našla cestu do mnoha nemocnic a hlavně rehabilitačních center. A plnohodnotně je využívána i dnes.

Zastřešení vám umožní využívat vířivku celoročně a ušetří váš rozpočet

zastřešení bazénuProvoz vířivých van v zimních měsících není problém. Dobré vířivky jsou schopny velmi efektivně odolávat mrazu. Dokonce i při minus 10 až 15 °C udrží kvalitní vířivka teplotu vody až na 40 °C. Výrazně k tomu dopomůže zastřešení vířivky, protože jednak pomáhá udržovat vodu teplejší, čímž také šetří energii na její ohřev, ale zároveň nám nabízí mnohem větší pohodlí v případě nepřízně počasí.

 

Obrovskou výhodou zastřešení, kterou využijete po celý rok, je nepochybně ochrana před nečistotami. Stejně jako u bazénů je potřeba využívat chemii k čištění vody a navíc ji pravidelně filtrovat, úplně stejná údržba platí u vířivých van. Avšak se zastřešením vám tato starost částečně odpadá, navíc zastřešení uspoří náklady na chemii, čištění vody a celkovou údržbu vířivek.

 

Objevte kouzlo celoroční relaxace ve vířivce a umožněte svým dětem vodní radovánky kdykoli se jim zachce. Všechny výhody zastřešení vířivky vás překvapí.

Údržba vířivky v zimě: při celoročním provozu se nijak neliší

Doby, kdy se vířivka musela přes zimu zazimovat, jsou už dávno pryč – za předpokladu, že máte kvalitní moderní vířivou vanu, která odolá mrazu a zvládne provoz i během zimních období. Pokud vířivku aktivně používáte po celý rok, potom se údržba nijak výrazně neliší od zbytku roku. Samozřejmostí je čištění vody, chemie, a celková údržba vířivky. Nemusíte však myslet na žádnou speciální údržbu.

 

Zazimování je navíc často rizikové. Při vypuštění totiž může zůstat voda v potrubí, kde během zimy zamrzne a potrubí poškodí. Může také dojít ke korozi kovových částí nebo problémům s těsněním, to taktéž zmrzne a následně dojde k jeho zteření, takže ztratí své těsnící vlastnosti. Vždy je dobré si raději prostudovat manuál k vaší vířivce, předejdete tak zbytečným rizikům a možným problémům.

Více informací o vířivkach naleznete na video kanále Albixon

 

Související články

frame-scrollup