eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Infrasauny II.

 

Základním zdrojem infračervené energie je slunce a infračervený tepelný systém má obdobné vlastnosti jako teplo ze slunce či jako teplo vyzařované naším tělem
(potřebné pro udržení tělesné teploty). Infračervené záření (IR) je forma energie, která bez zahřívání vzduchu prohřívá lidské tělo do daleko větší hloubky a mnohem efektivněji, než tradiční sauna. Většina infračervené energie je primárně spotřebovávána na přímou přeměnu v tepelnou energii. Ta probíhá v lidských tkáních (přímá penetrace do hloubky 40 mmú, zatímco u tradičního saunování dochází k nadměrnému ohřevu vzduchu, který následně povrchově zahřívá naši pokožku.

Systém infrasauny funguje s teplotou vzduchu v rozmezí 30 – 60°C, oproti tradiční sauně, kde se teploty pohybují v rozmezích daleko vyšších teplot (90 – 115°C), které představují velkou zátěž především pro srdce a dýchací cesty. Také poměr potu v porovnání s klasickou saunou je dvakrát až třikrát vyšší. Předehřátí infračervené kabiny při pokojové teplotě trvá asi 5 minut (v porovnání s tradiční saunou, kde nahřátí trvá 30 – 90 minut). Pobyt v infrasauně je kratší, vede k velmi účinné regeneraci a relaxaci organismu a k jeho detoxikaci, snižuje svalové napětí, mírní bolesti při kloubních onemocněních a je vhodným doplňkem také pro redukci váhy. Působení infračerveného záření pomáhá účinně odstranit stres za příjemné teploty, díky rychlejšímu prohřátí svalů a kloubů může sloužit k předehřátí organismu před provozováním fyzicky náročných aktivit, takže jsou vedle privátních prostor bytů a rodinných domů ideální i do penzionů a sportovních center.

Kabina je vyrobena z kvalitního dřeva, vnitřní stěny tvoří nejčastěji skandinávský smrk, červené cedrové dřevo nebo topol, venkovní obložení dýhované desky s bukovým nebo smrkovým povrchem. Infrasauna může být poměrně malých rozměrů, takže instalace i demontování je snadným úkonem. Ve stěně kabiny jsou osazeny keramické infračervené zářiče. Součástí kabiny je regulátor RTS-01 s časovým spínačem, světlo a teploměr.

K nadstandardním typům patří kombinovaná infrasauna, která poskytuje využití jak infračervených paprsků, tak i účinky klasické finské sauny.

Související články

frame-scrollup