eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Zastřešení bazénu, nebo plachta?

Máte krásný nový bazén a chcete pro něj vybrat zastřešení, které bude dobře vypadat, skvěle sloužit a nebude náročné na údržbu? V Česku je oblíbené jak zakrytí plachtou, tak i pořízení komplexního zastřešení. Jaké jsou ale výhody a nevýhody obou typů?

Kvalitní zastřešení ušetří spoustu starostíbazénové zastřešení

Elegantní bazénové kryty, které pojmou celý bazén ve své posuvné konstrukci, jsou velice oblíbeným řešením. Kromě moderního vzhledu to má i své praktické důvody. Můžete si vybrat, jak vysoko chcete mít střechu zastřešení, jestli pár desítek centimetrů nad hlavou, nebo rovnou vytvoříte nad bazénem jakýsi malý skleník.

Jednotlivé díly se posouvají po kolejích a jejich ovládání je opravdu jednoduché, jde snadno  odsunout. Můžete si vybrat, jestli si ke svému koupání zastřešení odsunete nebo jej necháte na místě a užijete si koupel bez ohledu na počasí.

Vyšší investice a potřeba najmout si specializovanou firmu je zde vyvážena vysokou trvanlivostí a odolností systému. I přesto, že se se zastřešením snadno manipuluje, se pořád můžete spolehnout na dobrou tepelnou izolaci, která vám opravdu umožní koupat se pod střechou i v chladném počasí.

bazénové zastřešeníBazénové plachty jako levnější varianta s nižší životností

Levnou alternativou zastřešení jsou dostupné bazénové plachty. Jde o pevnější plastové fólie, které se přichytí ke kraji bazénu, a tím chrání vodu před znečištěním. Mezi hlavní výhody bazénových plachet patří opravdu nízká cena a možnost jednoduchého uskladnění. Někdo může jako bonus vnímat i to, že nenaruší vzhled zahrady žádnou konstrukcí.

Když si ale pořídíte plachtu, musíte počítat i s několika negativy. Sice je pořizovací cena nízká, plachta ale většinou nevydrží déle než pár sezón, ne-li jednu. Nehodí se pro vyhřívaný bazén a obecně špatně izoluje teplo. Pokud kolem bazénu budou třeba pobíhat děti nebo máte na zahradě puštěné domácí mazlíčky, plachta jim v případě nehody nezabrání ani v pádu do vody. 

Související články

frame-scrollup