eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Zastřešení bazénu – jak a z čeho vybírat?

Bazénové zastřešení se pomalu, ale jistě stává běžnou výbavou bazénů v Česku.

Důvody jsou jasné – prodloužení koupací sezóny na 9 měsíců v roce, teplejší voda o 6 až 8 stupňů, koupání bez hmyzu a nečistot, a tím i úspora výdajů na bazénovou chemii. Zastřešený bazén je navíc bezpečnější pro děti i domácí mazlíčky a díky elegantní konstrukci zkrášlí zahradu.

V dnešním příspěvku přinášíme několik rad pro spokojený nákup zastřešení k bazénu.

ALBIXON BOX

Díky ALBIXON BOX je zastřešení bazénu dostupnější a jeho montáž kratší než dříve!

Zastřešení bazénu Albixon

Balíček obsahuje předmontovanou stavebnici – tj. profily modulů zastřešení, polykarbonátovou výplň, koleje, spojovací a kotvicí příslušenství, nýtovací kleště – to vše s přehledným obrázkovým manuálem, takže smontování zabere 2 až 3 hodiny. Expedujeme ihned – u typizovaných modelů do několika dní. Pokud si na montáž zastřešení sami netroufáte, k dispozici jsou vám naši bazénoví specialisté.

Rozměry a výška

Vnější délka zastřešení by měla být minimálně o 10 cm delší než vnější délka bazénu. Stejně tak musí šířka minimálně o 10 cm přesahovat vnější rozměry bazénu. Maximální tolerance rovinnosti by neměla překročit hodnotu +/- 2 mm na 1 m délky, jinak hrozí omezení plynulosti posuvu. Vyšší zastřešení nabízí více komfortu – můžete v něm vzpřímeně stát a chodit, což přijde vhod (nejen) v chladnějším počasí. Dejte však pozor, aby zastřešení nenarušovalo estetický ráz zahrady a nepřekáželo ve výhledu.

Typy zastřešení ALBIXON

Řada KLASIK a KLASIK CLEAR nabízí oblíbené, zavedené tvary v moderním hávu, který zapadne do každé zahrady. Na výběr máte z modelů lišících se rozměry a barvami, takže snadno vyberete vhodné zastřešení pro váš bazén.

Dražší řada DALLAS a DALLAS CLEAR uspokojí i náročnější klienty, kteří si potrpí na originální design s elegantními, zaoblenými oblouky pro maximální komfort při plavání a stylový vzhled.

Typ výplně

Zastřešení vyrábíme z polykarbonátu, jenž mu propůjčuje nadstandardní kvalitu a dlouhou životnost.

Tzv. dutinková výplň má (oproti výplni plné) mnoho výhod. Jde o cenově výhodnější řešení. Voda se rychleji ohřeje a déle si udrží optimální teplotu. Materiál se jen tak neodře, případné rýhy a odřeniny nejdou vidět. Vybírat můžete z mnoha barev.

Kolejnice a kolečka Zatřešení bazénu Albixon

Posuvná zastřešení bazénu jsou vybavena kolejnicemi s nerezovými kolečky. Nabízíme tzv. pochozí kolejnice s ergonomickou úpravou pro snadné přecházení bez rizika zakopnutí a úrazu. U každého modelu lze prodloužit délku kolejnice. Zastřešení tak budete moci posouvat po celé délce, což výrazně usnadní koupání a údržbu. Vybírat opět můžete z mnoha modelů prodloužení kolejí.

Zastřešení pro vířivé bazény

Podobně jako u bazénů, také zastřešená vířivka prodlouží sezonu, sníží náklady na chemii a zvýší celkový komfort z vodní masáže. Vzhledem k menším rozměrům vířivky je zastřešení navíc cenově dostupnější záležitost.

Související články

frame-scrollup