eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Zastřešení bazénů

podchodové zastřešení bazénuZákladní funkce bazénového zastřešení:

  • Chrání vodu proti dešti, sněhu a spadu nečistot do vody
  • Zamezuje odparu a úniku tepla (tím také snižuje finanční náklady na provoz)
  • Solární efekt (částečné přihřívání bazénové vody)
  • Prodlouží koupací sezónu (možnost koupání zhruba od dubna do října), umožní koupání v horším počasí i bez použití přídavného vytápění
  • Minimalizuje tepelné ztráty při nočním ochlazování
  • Přispívá ke zvýšení bezpečnosti bazénu (zamezuje případnému vstupu dětí, osob či zvířat)
  • Zajišťuje soukromí
  • Estetický efekt

Již při výstavbě bazénu je potřeba myslet na bazénové zastřešení a připravit bezproblémovou montáž. Uvažujeme-li nad dodatečnou instalací zastřešení, je třeba kolem deších stran bazénu ponechat dostatek prostoru pro instalaci pojezdové konstrukce zastřešení. To se týká především okolního vydláždění a ukončení hrany bazénu - obruby. Nutné je také zvážit dopředu, kam se eventuální zastřešení bude posouvat.

zastřešení bazénu na zahraděMožnosti bazénového zastřešení:

Pevné – ve stylu zimních zahrad

Mobilní (posuvné) – lze v případě potřeby odsunout mimo plochu bazénu. Vyrábí se v různých provedeních (s kolejištěm, bez kolejiště, podchodné, nízké, atd.). Zastřešení může být teleskopicky posouvatelné, většinou vyrobené z komůrkového skla. Posuv zastřešení může být řízený také elektrickým zařízením, které umožňuje snadnou manipulaci pomocí jednoduchého dálkového ovládání. Tyto systémy bývají vybaveny i bezpečnostním jištěním.
 

 

Nejčastěji bývá využívané nízké zastřešení, které zajišťuje maximální soukromí. Vysoké podchodné zastřešení nám vytvoří bazénovou halu. Samozřejmě existují nejrůznější modifikace tvarů, včetně částečně otvíratelných (např. pro vytvoření závětří). Zvláštním typem je tzv. kopulovité zastřešení, které maximálně využívá solární energii, což způsobuje zvýšené ohřívání bazénové vody.

Jako materiál pro zastřešení bazénu se nejčastěji používá čiré sklo nebo komůrkové polykarbonátové desky (cca 6-8mm tlusté), popřípadě jejich kombinace (možné je i použití organického skla). Sklo musí být mrazuvzdorné, často bývá opatřené oboustrannou UV vrstvou. Obvykle bývají desky čiré, ale mohou být i mléčné či jinak zabarvené). Skla se usazují do hliníkových profilů.

Tam, kde není možné postavení bazénového zastřešení, je vhodné uvažovat o jiných alternativách zamezení úniku tepla a zanášení nečistot, např. o krycích a solárních plachtách.

Jak probíhal celý proces zastřešení bazénu jednoho z naších klientů můžete vidět ve videu "Největší zastřešení v Severní Americe".

Související články

frame-scrollup