eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Solární sprcha

Zahradní sprcha se slunečním ohřevem - ekologický zdroj teplé užitkové vody s využitím slunečního záření

Zahradní sprcha se slunečním ohřevem slouží k získání teplé užitkové vody (TUV) s využitím alternativního zdroje energie - slunečního záření.

Voda je ohřívána slunečním zářením v akumulačním zásobníku, který je zároveň solárním kolektorem a samonosnou konstrukcí sprchy. Proti korozi je sprcha chráněna vně i uvnitř žárovým zinkováním. Veškeré rozvody studené a teplé vody jsou plastové a mísící kohouty mosazné.

V průběhu téměř 200 dní v roce (duben-září) je stále k dispozici teplá užitková vodakovová solární sprcha

Při slunečném počasí dosahuje teplota vody v zásobníku až 65 °C. Proto zásadně pouštíme nejdříve studenou vodu a domícháme teplou vodou na žádanou teplotu. K pohodlnému používání sprchy na jakémkoliv místě potřebujeme pouze přívod studené vody napojený hadicí ke šroubení v zadní části zásobníku. Ke sprše je možno přikoupit jako příslušenství betonovou dlaždici s kotevními šrouby, která umožňuje libovolné přemísťování sprchy dle potřeby oslunění. Pro umístění sprchy doporučujeme vybrat polohu s dostatečnou dobou slunečního svitu od dubna do září. Sprchu orientujeme směšovací baterií k severu, tím je její černá část - solární kolektor absorbující energii - nastavena na optimální využití. Vhodné je umístění na pozadí živého či dřevěného plotu, zídky, případně jiného závětrného zákoutí. Toto umístění výrazně zkracuje dobu potřebnou na ohřev vody. Sprcha je nezbytným doplňkem všech typů rodinných bazénů, výhodným, levným a pohodlným zdrojem teplé užitkové vody u rekreačních objektů, v zahrádkářských koloniích, u malých sportovních zařízení a v zahradách rodinných domů.

Solární sprcha - nový ekologický výrobek

Vysoká estetická úrověň výrobků zaručuje dobré začlenění do jakéhokoliv prostředí.

Technická data

Solární sprcha je dodávaná v kartonovém obalu s demontovanou sprchovou růžicí.

Související články

frame-scrollup