eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Plavte doma proti proudu

 

Bazénový protiproud patří mezi jeden z nejoblíbenějších doplňků bazénů. Umožní Vám plavat, aniž byste se museli v bazénu neustále otáčet. Protiproud Vám zpříjemní požitek z plavání a Vy tak již nemusíte navštěvovat veřejná koupaliště, abyste si aktivně zaplavali. Nemusíte se tak o jedinečné chvilky relaxace s nikým dělit, zlepšíte si fyzickou kondici a nadšené budou jistě i Vaše děti.

protiproudový nástrojV současné době patří protiproud do bazénu k běžné výbavě. Pořizují si ho především ti, jež chtějí v soukromí něco dělat pro své zdraví a tělo, aniž by museli navštěvovat přeplněné plovárny a veřejné bazény. Pokud nevíte, jaký bazénový protiproud zvolit, inspirujte se např. u společnosti ALBIXON, která se specializuje právě na bazény, zastřešení a bazénové příslušenství.

Bazénové protiproudy se dělí na zabudované a závěsné. Zabudovaný protiproud je vhodný pro bazény, které jsou zapuštěné do země. Tento protiproud by se měl pořizovat  již v rámci výstavby bazénu, protože se montuje do bazénové stěny. Lze vybrat také libovolný design přední části. Zabudovaný protiproud se skládá z výkonného čerpadla (2,2 – 4,7 kW), spojovacích armatur velké světlosti, uzavíracích ventilů, pneumatického tlačítka spínání protiproudu, přisávání vzduchu a elektropneumatického ovládání.nohy vcházejí do bazénu

Druhým typem protiproudu je protiproud závěsný, který je vhodný jak pro zapuštěné, tak pro nadzemní bazény. Závěsné protiproudy lze snadno instalovat i do již postavených bazénů a jeho zprovoznění je velice jednoduché. Jako příslušenství k oběma typům protiproudů se dodávají také speciální nástavce, které slouží jako masážní prostředky.

Před pořízením bazénového protiproudu byste se měli zamyslet nad tím, za jakým účelem si protiproud pořizujete. Bazénové protiproudy s průtokem do 40 m3/h jsou ideální pro lehké plavání nebo masáže. Svým výkonem jsou tak vhodné pro všechny běžné uživatele, tedy i pro děti. Silnější protiproudy s průtokem 40 m3/h a více by měli volit zdatnější plavci, kteří chtějí intenzivně zdokonalovat své plavecké schopnosti.

Související články

frame-scrollup