eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Jak připravit bazénovou filtraci na zimu?

S klesajícími teplotami venku nadchází čas pro zazimování bazénu. Krom samotného bazénu je nutné na zimu přichystat také filtraci do bazénu a další bazénové příslušenství. Že v opačném případě hrozí vážné poškození vaší filtrace, asi není třeba dodávat. A jak by tedy údržba bazénové filtrace v zimním období měla správně proběhnout?Písková filtrace

Jak zazimovat pískovou filtraci v 5 snadných krocích

Příprava filtrace k „zimnímu spánku“ je poměrně snadná a určitě ji zvládnete. Dbejte však na to, abyste dodrželi všech 5 kroků v pořadí, jak je uvádíme níže.

1) Nejprve propláchněte zbylý písek ve filtraci. Očistit byste měli také hrubé síto čerpadla a další komponenty.

2) Filtraci odpojte od elektřiny.

3) Nyní odmontujte potrubí i hadice a vylijte z nich zbylou vodu. Pokud vaše filtrace má toto nastavení, nastavte páčku ventilu do pozice ZIMA. U 6cestného ventilu ponechte páku ventilu v libovolné mezipoloze.

4) S pomocí páky pro stlačení odstraňte vodu také z ventilu.

5) Čerpadlo, ventil a další součásti pískové filtrace přes zimu uskladněte na suchém místě, mimo dosah mrazu.

Potřebujete konkrétnější radu ohledně zazimování filtrace či bazénu? Neváhejte kontaktovat náš odborný personál e-mailem: info@bazeny.cz nebo telefonicky: 477 070 711.

A pokud byste raději péči o svůj bazén svěřili zkušenějším, rádi se tohoto úkolu ujmeme – využijte službu profesionální zazimování bazénu v Albixon!

Související články

Kontaktní formulář

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.
frame-scrollup