eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Jak funguje bazénová filtrace?

Bazénová filtrace je součástí celkové úpravy bazénové vody, když chcete mít průzračně čistou vodu.Filtrace znamená i to, že samotná filtrace bez správného chemického ošetření vody nezabezpečuje požadované parametry vody. Stejně tak samotná chemická úprava vody bez filtrace není postačující.čerpadlo pro bazénovou filtraci


Princip bazénové filtrace

Voda je nasávána čerpadlem z bazénu skimmery do filtru, kde se čistí a je přiváděna tryskami zpět do bazénu. Vlastní filtr obsahuje pískovou náplň, ve které se zachycují nerozpustné nečistoty obsažené ve vodě. Po určité době filtrování dojde k zanesení písku, takže se pro vodu stává těžko propustný. Je proto nutné písek proprat.

Proprání se provádí tak, že se voda přivádí do filtru v opačném směru než při filtračním procesu. Dochází ke zvíření písku a uvolňování nečistot, které písek zachytil. Tato prací voda se odvádí do odpadu.

Filtrace jako běžná součást každého bazénu se stává reálnou skutečností. Více užitečných informací o bazénové filtraci se můžete dozvědět ve bazénovém seriálu.

Související články

frame-scrollup