eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Solární plachty

 

Pokud je léto chladnější a nemáte bazénové zastřešení, je pořízení solární plachty skvělým řešením. Tyto solární neboli tepelně-izolační plachty udržují stálou teplotu vody v bazénu jak například během noci, tak především na začátku a na konci koupací sezóny.

plachta na bazénSolární plachta brání tepelným ztrátám, ke kterým dochází v průběhu noci a v okamžiku, kdy se voda aktivně neohřívá. Solární plachta je podobná bublinkové fólii, takže navíc působí jako lupa - koncentruje dopadající sluneční paprsky a v podobě tepla je předává bazénové vodě. Modré a černé solární plachty navíc ještě zvyšují rychlost ohřevu vody v bazénu.

Solární plachta je tedy speciální bublinková tepelně-izolační fólie, která slouží především k udržení ohřáté vody v bazénu. Na hladinu bazénu se rozprostírá bublinkami dolů. Vrchní stranou přitahuje plachta sluneční paprsky, ohřívá vodu a v době, kdy bazén nepoužíváme, chrání hladinu bazénu jak před vychladnutím, tak zároveň před napadáním běžných nečistot z okolí. Pod hladinu vody se tak dostane teplo, ale nikoliv však světlo, a proto se ve vodě nemohou tvořit obávané řasy a sinice.

Jako krycí plachta, kterou bazén zakrýváme dlouhodobě nebo mimo sezonu, toto zařízení přirozeně sloužit nemůže.Solární plachty se samozřejmě vyrábějí ve tvarech standardních bazénů, tedy kulaté, čtvercové i obdélníkové, ale upravit se dají také na míru. K překrytí větších bazénů se používá naviják.

Tipy:

  • Novou solární plachtu je dobré nechat položenou dva dny na hladině, aby povolila a dala se pak lépe tvarovat přesně podle okraje bazénu.
  • Naviják, který je k zakrývání a odkrývání velkého bazénu nejvhodnější, můžeme upevnit na okraj bazény nebo vybavit kolečky.
  • Plachtu vždy srolujeme - na přímém slunci by mohla rychle spálit trávník a vodou nechlazené bublinky by popraskaly.

¨Více informací o bazénech se můžete dozvědět v našem bazenovém seriálu.

Související články

frame-scrollup