eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Obklady bazénů

Keramické obklady mají vysokou životnost a splňují hygienické nároky. Tzv. bazénový program obkladových prvků se vyrábí ve čtyřech barvách – bílé, světlomodré, tmavomodré a tyrkysové, přičemž se barvy často kombinují pro barevný efekt či označení např. sklonu dna, schůdků apod. Keramický materiál musí odolávat škodlivým látkám v ovzduší, vlhkému prostředí a kyselinám a zásadám obsažených v mycích a desinfekčních prostředcích.vnitřek zastřešeného bazénu Problémem konstrukcí bazénů a jejich okolí je jejich vodotěsnost a ochrana proti zatékání. To v současné době řeší stěrkové těsnící tmely a různé spárovací hmoty (se speciální nenasákavající úpravou pro venkovní dlažby).

Používané keramické výrobky:

  • Hladké či polomatné pro obklady stěn bazénů a fasády
  • S reliéfním povrchem pro čelní stěny bazénů
  • Se speciálními protiskluznými povrchy na podlahy v okolí bazénů a hygienických stanicích (sprchy, apod.)
  • Bazénové tvarovky pro přelivové hrany bazénů, soklové a rohové tvarovky na zaoblení hran (zvyšují bezpečnost a hygienu v okolí bazénů)

venkovních bazénů je potřeba, aby byl použitý obklad vysoce odolný proti působení vody, povětrnostním podmínkám i mrazu (i pokud jde o venkovní plochy). Často se používají nejrůznější kamenné či betonové povrchy a dlažby (např. pískovcové), které dotvářejí celkový vzhled prostoru, kde je bazén umístěn.
Pro více informací o bazénech se podívejte na náš Youtube kanál Albixon a.s..

Související články

frame-scrollup