eshop@albixon.cz Po-Pá: 6:30 – 15:00
Bazén a zastřešení jedna radost

Koupání od jara do podzimu díky tepelnému čerpadlu

Také se na konci léta jen těžko loučíte s koupací sezónou v bazénu? Zastřešení bazénu v kombinaci s tepelným čerpadlem představuje ten nejefektivnější způsob, jak si prodloužit vodní radovánky, a proto si jej oblíbily desetitisíce majitelů bazénů po celém světě.

Jak se dočtete níže, investice do zastřešení a ohřevu vody nejen umožní venkovní koupání od jara do podzimu, ale navíc výrazně ušetří náklady i čas na údržbu bazénu.zastřešení byzénu

Základem je zastřešení bazénu

O 5 až 8 stupňů se v průměru zvýší teplota vody, pokud svůj venkovní bazén vybavíte bazénovým zastřešením, přičemž koupat se budete moci až 6 měsíců v roce za každého počasí. Zastřešení navíc chrání bazén před listím, hmyzem a nečistotami, takže ušetříte peníze na bazénovou chemii i čas spojený s údržbou. Pouze zastřešený, uzavřený bazén navíc eliminuje riziko pádu dítěte či zvířecího miláčka.

Solární plachty na bazény jsou levnější, ekologickou alternativou pro zakrytí bazénu a ohřev vody, která dobře poslouží především v létě a zkraje podzimu. S příchodem zamračených podzimních dnů však účinnost solárního ohřevu klesá a je nutné sáhnout po spolehlivějších prostředcích.

Tepelná čerpadla udrží teplou vodu v bazénu i na podzim

tepelné čerpadlo pro bazényBazénové zastřešení dohromady s tepelným čerpadlem je pro (nejen) podzimní koupání ta nejlepší volba. Jedině toto řešení dokáže udržet vodu v teplotě, při které si v ní, z vlastní vůle a rádi, zaplavete.

Ohřev vody v bazénu probíhá tak, že čerpadlo absorbuje teplo z okolního vzduchu a transformuje ho do bazénové vody. Kvalitní čerpadla, která najdete v našem e-shopu, nyní koupíte za dostupnou cenu a jejich provoz je podstatně nižší a ekologičtější než u jiných čerpadel – např. nevytvářejí škodlivé emise.

Tepelné čerpadlo navíc umí vodu nejen ohřát, ale i ochladit, což zase oceníte v horkých letních měsících! 

 

Ať už se rozhodnete pro tepelné čerpadlo nebo solární plachtu, nezapomeňte se vybavit kvalitním bazénovým příslušenstvím, tj. především bazénovým teploměrem, kvalitní bazénovou filtrací a dalšími komponenty za výhodné ceny v našem e-shopu!

frame-scrollup