Po–Pá 8.00–16.00 h
BAZENY.cz

Proč se vyplatí investovat do kvalitního bazénu a udržovat ho?

Velká část zákazníků touží po bazénu, ale nechtějí do něj příliš investovat. Nízká cena bazénu se samozřejmě projeví nejen na jeho kvalitě, ale s tím i spojené celkové životnosti. U levnějších bazénů pak nastává velký problém v případě, že se něco pokazí, protože ne vždy se vyplatí kupovat náhradní díly, ale nový bazén je zase až příliš drahý.

S kvalitním bazénem máte jistotu, že pokud ho budete udržovat a starat se o něj, jeho životnost dosáhne i desítek let. Extrémně levné varianty vám mnohdy přinesou více starostí než užitku.

Je samozřejmé, že právě výběrem kvalitních bazénů, případně komponentů, ovlivníte životnost bazénu a snížíte riziko pozdějších problémů. Ovšem je třeba myslet také na bazénovou chemii a jiné bazénové příslušenství – zkrátka musíte dbát na celkovou údržbu bazénu, aby vám přinášel jen radost a možnost pohodlného osvěžení a relaxace nejen v letních dnech.

Nepodceňujte kvalitu vody, snižuje životnost

Nemáme na mysli jen to, že špinavá voda plná nečistot snižuje životnost komponentů a celkově i bazénu, ale naopak také přehnané množství bazénové chemie může výrazně ovlivnit životnost bazénu. Proto se ji snažte dávkovat vždy podle návodu. Jestliže chcete prodloužit životnost komponentů, vyhněte se raději přípravkům s chlorem, ale vyzkoušejte například řešení v podobě kyslíkových tablet, nebo naopak nechemické řešení – například v podobě UV záření.

Nakupujte jen prověřené a kvalitní náhradní díly či chemii

Jestliže i přes všechna opatření dojde k poruše nějakého komponentu na bazénu, rozhodně nemusíte ihned kupovat nový bazén. Bohatě postačí koupit kvalitní náhradní díly, které nefunkčnost vyřeší. A stejně jako v každém jiném odvětví, také v bazénovém příslušenství se výrobky velmi liší ve své kvalitě, právě na ni si dávejte velký pozor. Například kopie od originálů se v ceně příliš neliší, avšak ve kvalitě zpracování jsou výrazně rozdílné.

Na stejný problém můžete narazit také u bazénové chemie. Kopie prověřených produktů, případně neznámé výrobky, rozhodně nedoporučujeme. Jejich složení může být buď velmi šizené a tím pádem prakticky neovlivní kvalitu vody k lepšímu, nebo naopak mohou být až příliš agresivní – zvláště u chloru, tím může dojít nejen k poškození a zanášení komponentů, ale také ke zdravotním komplikacím.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností