Po–Pá 8.00–16.00 h
BAZENY.cz
Když si chcete pořídit bazén, stojí před vámi hned několik rozhodnutí. Kde bude bazén stát? Kolik do něj chcete investovat? Jak bude bazén velký? A budete mít bazén zapuštěný nebo nadzemní? Všechny tyto faktory je nutné zvážit patřičně dlouho dopředu. A právě s rozhodnutím, jestli je pro vás lepší pořídit si bazén nadzemní nebo zapuštěný, vám pomůžeme v tomto článku.

 

Nadzemní bazén

+ Nenáročná stavební příprava
+ Nižší pořizovací cena
+ Snadná montáž
+ Možnost rozebrání a přemístění

- Krátkodobá životnost
- Omezenější variabilita tvarů, materiálu, hloubky aj. 
- Nesplyne s okolním terénem
Nižší odolnost materiálu a konstrukce
- Pouze sezónní provoz
- Náročnější údržba

Jestliže se chcete ve svém bazénu osvěžit nebo jej pořizujete hlavně pro děti, může pro vás být ideální volbou právě menší nadzemní bazén. Nejen, že pořizovací cena nadzemních bazénů je nižší než u bazénů zapuštěných, ale určitě oceníte i méně práce s montáží. Mezi další výhody nadzemních bazénů patří jedoduché rozebrání, následné přemísťování a možná demontáž. 


Nebudeme však zastírat, že údržba a užívaní nadzemního bazénu nemá svá úskalí. V první řadě se musíte smířit s nižší hloubkou vody. Jedná se spíše o ochlazovací bazének a místo, kde se vyřádí vaše děti. Kromě nižší hloubky mají nadzemní bazény také menší výběr velikostí. Velice náročná je u nadzemních bazénů údržba, která musí být kvůli oválnému tvaru prováděna ručně a za použití značného množství ošetřující chemie. Z hlediska životnosti se jedná o spotřební zboží, které vám poslouží nanejvýš několik sezón

Zapuštěný bazén

+ Dlouholetá životnost
+ Vysoká variabilita – hloubka, tvar, materiál aj. 
+ Designově splyne se zahradou
+ Vysoká odolnost
+ Jednodušší čištění

- Náročnější stavební příprava
- Větší nároky na prostor
- Vyšší pořizovací cena
- Nelze přemístit


Největší výhodou zapuštěných bazénů je dlouholetá životnost a možnost širokého výběru rozměrů. Můžete si tak zvolit bazén s různou šířkou, délkou a hloubkou, což obzvlášť potěší nadšené plavce a náročnější zákazníky. Bazén navíc perfektně splyne s krajinou. Jedná se tak o elegantní řešení s rozměry na míru.

Mezi nevýhody zapuštěných bazénů patří především vysoké pořizovací náklady a složitější instalace, ke které jsou nutné značné stavební úpravy. Pokud nad zapuštěným bazénem přemýšlíte, je potřeba si uvědomit, zda máte k dispozici dostatek volné plochy. Pro děti a mazlíčky je zapuštěný bazén snadno přístupný, a proto je vhodné si také k bazénu pořídit kvalitní zastřešení přímo na míru. 

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností