Po–Pá 8.00–16.00 h
BAZENY.cz
Když si chcete pořídit bazén, stojí před vámi hned několik rozhodnutí. Kde bude bazén stát? Kolik do něj chcete investovat? Jak bude bazén velký? A budete mít bazén zapuštěný nebo nadzemní? Všechny tyto faktory je nutné zvážit patřičně dlouho dopředu. A právě s rozhodnutím, jestli je pro vás lepší pořídit si bazén nadzemní nebo zapuštěný, vám pomůžeme v tomto článku.

 

Nadzemní bazén 

+ Nenáročná stavební příprava
+ Nižší pořizovací cena
+ Snadná montáž
+ Možnost rozebrání a přemístění


- Krátkodobá životnost
- Omezenější variabilita tvarů, materiálu, hloubky aj. 
- Nesplyne s okolním terénem
Nižší odolnost materiálu a konstrukce
- Pouze sezónní provoz
- Náročnější údržba
 

Jestliže se chcete ve svém bazénu osvěžit nebo jej pořizujete hlavně pro děti, může pro vás být ideální volbou právě menší nadzemní bazén. Nejen, že pořizovací cena nadzemních bazénů je nižší než u bazénů zapuštěných, ale určitě oceníte i méně práce s montáží. Nadzemní bazény nepotřebují velké stavební úpravy vaší zahrady, stačí mít k dipozici pouze kus rovné plochy. Mezi další výhody nadzemních bazénů patří jedoduché rozebrání, následné přemísťování a možná demontáž. 

Nebudeme však zastírat, že údržba a užívaní nadzemního bazénu nemá svá úskalí. V první řadě se musíte smířit s nižší hloubkou vody. Pokud jste příznivci potápění a plavání na delší vzdálenosti, nadzemní bazény nejsou pro vás úplně to pravé. Jedná se spíše o ochlazovací bazének a místo, kde se vyřádí vaše děti. Kromě nižší hloubky mají nadzemní bazény také menší výběr velikostí, získáte zkrátka unifikovaný produkt bez možnosti volby. Velice náročná je u nadzemních bazénů údržba, která musí být kvůli oválnému tvaru prováděna ručně a za použití značného množství ošetřující chemie. Z hlediska životnosti se jedná o spotřební zboží, které vám poslouží nanejvýš několik sezón. Oproti zapuštěnému bazénu, který bude vaši zahradu velebit, má nadzemní bazén spíše neestetický vzhled a nesplyne tak s vaším okolím. Na druhou stranu se však sníží vaše šance na uklouznutí a spadnutí přímo do vody – vyšší konstrukce vás zachytí. 

Nadzemní bazény jsou vyrobeny ze speciálního pozinkovaného plechu ošetřeného nátěrem. Pro větší stabilitu bazénů slouží vertikální vzpěry a pro vaše pohodlí zase vrchní lišty. Vnitřní fólie bazénů bývá většinou světle modrá. Do bazénu se jednoduše dostanete pomocí bezpečnostních schůdků z odolného materiálu, které vám vydrží několik sezón. 

 

Zapuštěný bazén

+ Dlouholetá životnost
+ Vysoká variabilita – hloubka, tvar, materiál aj. 
+ Designově splyne se zahradou
+ Vysoká odolnost
+ Jednodušší čištění

- Náročnější stavební příprava
- Větší nároky na prostor
- Vyšší pořizovací cena
- Nelze přemístit

Největší výhodou zapuštěných bazénů je dlouholetá životnost a možnost širokého výběru rozměrů. Můžete si tak zvolit bazén s různou šířkou, délkou a hloubkou, což obzvlášť potěší nadšené plavce a náročnější zákazníky. Bazén navíc perfektně splyne s krajinou. Jedná se tak o elegantní řešení s rozměry na míru.

Mezi nevýhody zapuštěných bazénů patří především vysoké pořizovací náklady a složitější instalace, ke které jsou nutné značné stavební úpravy. Pokud nad zapuštěným bazénem přemýšlíte, je potřeba si uvědomit, zda máte k dispozici dostatek volné plochy. Pro děti a mazlíčky je zapuštěný bazén snadno přístupný, a proto je vhodné si také k bazénu pořídit kvalitní zastřešení přímo na míru. 

A z jakých materiálů se zapuštěné bazény ALBIXON vyrábějí? Můžete si pořídit třeba skimmerový bazén z materiálu ALBISTONE, který je velice odolný a vyrobený pouze z kvalitních materiálů určených speciálně pro bazény. Materiál vyvinul tým našich technologů a je prověřený řadou laboratorních zkoušek. Stejně tak je k dispozici i bazén s přelivem, který se může pochlubit velmi efektivním čistícím a cirkulačním systémem po obvodu celého bazénu. I přelivový bazén je z materiálu ALBISTONE. Samozřejmě si můžete vybrat i fóliový bazén, který nabízí velkou škálu barevných variací a funguje na principu vypláštění skeletu těžkou fólií. Mezi výhody fóliových bazénů patří odolnost proti bakteriím a plísním a možnost zvolit si různou hloubku.

Jak vybrat ten správný bazén?

Jak vybrat ten správný bazén?

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi skimmerovým a přelivovým bazénem a zjistěte, jaké jsou přednosti našeho revolučního materiálu ALBISTONE®.

  • Autorizovaný e-shop
  • Výhodné akce
  • Většina produktů skladem
  • Rychlé doručení
  • Platba kartou
  • Více než 30 let zkušeností